Ena najbolj popularnih rock pop slovenskih skupin, Tabu, bo zvečer ob 21. uri v ljubljanski Cvetličarni predstavila svoj novi album Nabiralka zvezd. To je tudi prvi album, na katerem poje nova, tretja, pevka Eva Beus. Ta je v zasedbi že več kot leto in pol, v tem času pa je skupina posnela dinamičen album z enajstimi novimi skladbami, ki ga predstavlja na domačih odrih.
Da skupina misli resno nadaljevati svojo kariero, priča tudi serija videosinglov Greva dol, Do kosti, Prvi zadnji in Nabiralka zvezd, ki so vsak zase posebna vizualna zgodba. Tudi sam album je kompleksna stvaritev, saj skupina Tabu izdaja albume premišljeno. In glede na to, da so doslej zamenjali že tri pevke, kar je velik šok za vsako zasedbo, ji je uspelo na ta način delati korake naprej, širiti popularnost ob hkratnem ohranjanju kakovostnega glasbenega in besedilnega materiala.
O naslovni skladbi in novem singlu pravijo tabujevci, da je »Nabiralka zvezd ena tistih pesmi, ob katerih nam srca razbijajo že od njihovega zgodnjega nastajanja. Enostavno začutiš, ko se rojeva nekaj veličastnega, in prepričani smo, da bo to eden naših največjih hitov.« Navdih za besedilo je avtor Iztok Melanšek našel kar v domačem kraju Velenju, kjer nosi enako ime mednarodno poznani kip Črta Valenčaka. Nabiralka zvezd je dekle, ki z roko sega v najvišjo točko neba in simbolizira človekovo neprestano prizadevanje po doseganju najvišji možnih ciljev. To, pravijo, je tudi filozofija Tabujev, ki so jo posvojili in poslali v svet še v zvočni obliki.













