Glasba za dobro jutro: Metallica, Spit Out The Bone

Po osmih letih klimaks.

Objavljeno
17. november 2016 21.25
B. M.
B. M.
Danes je dan, ki so ga oboževalci distorziranih zvokov čakali skoraj desetletje: Metallica pod okriljem lastne založbe Blackened Records izdaja novo, že deseto studijsko ploščo Hardwired... to Self-Destruct. Album je obsežnejši, kar dvojni - povsem razumljivo, saj tako dolgega časovnega razmika, kar osem let, od izdaje zadnje studijske plošče Death Megnetic (2008) skupina še ni imela (če seveda ne upoštevamo Beyond Magnetic iz leta 2011, na katerem so pesmi, ki se niso uvrstile v Death Magnetic, in albuma v sodelovanju z Loujem Reedom Lulu).

Danes bodo torej glasbeni navdušenci vseh celin veselo snemali z interneta 12 svežih pesmi, pri katerih pa kitarist Kirk Hammett pri besedilih ni imel nobene besede, saj sta Lars Urlich in James Hetfield imela povsem svojo vizijo, od katere ne odstopata. A zato ne bo manjkalo Hammettovih solaž, ki ponujajo skoraj tako močan klimaks kot na ...And Justice for All in Death Magnetic. Vsaka pesem je svet zase, skupaj pa tvorijo konglomerat furorja, umirjenosti in drugih neštetih občutkov, ki že tradicionalno pri poslušalcih vzbujajo bodisi navdušenje bodisi odpor. Tri pesmi smo na youtubu pred izdajo že slišali: Hardwired; Moth Into Flame; Atlas, Rise!, a Spit Out The Bone je sveža in zagotovo spada med tiste »ta divje«.