Ljubljana - Ana Jud, avtorica že razvpite knjige Dosje Rokomavhi, se ne boji kazenskih ovadb in tožbe Vzajemne oz. vodje podjetja Marka Jakliča ter morebitne začasne odredbe sodišča o prepovedi prodaje njene knjige. Prepričana je, da gre za Jakličevo nabiranje zadnjih predvolilnih točk, poudarila pa je tudi, da s tožbo grozi Vzajemna in ne Jaklič, čeprav v njeni knjigi ni navedb, ki bi posegale v "dobro ime" podjetja. Je pa Judova ob tem napovedala še nekaj tožb z njene strani.
Ana Jud je na današnji skupni novinarski konferenci z direktorjem distributerja njene knjige Učila International, Srečkom Mrvarjem, tudi poudarila, da bi moral tožbo pravzaprav vložiti Marko Jaklič, ne pa Vzajemna v imenu njega kot predsednika uprave družbe. Knjiga po njenih besedah vsebuje določene opise domnevnih ravnanj Jakliča, "katerega dobrega imena pa niti pravno niti moralno ni mogoče enačiti z dobrim imenom Vzajemne, ki je samostojen pravni subjekt in ni neločljivo povezana z imenom Jakliča".
Jaklič je po besedah Judove javna oseba in o njem lahko piše. Poudarila je še, da pri tem ne gre za žalitve, ampak za pisanje o njegovem poslovanju.
Ob napovedih, da bo prišlo do začasne prepovedi prodaje njene knjige, pa je Judova izrazila prepričanje, da ta prepoved ne bo trajala več kot teden, dva. Prav tako je pravzaprav izrazila zadovoljstvo, ker ji Jaklič z grožnjami o tožbi povečuje reklamo za njeno knjigo.
Kot je pojasnil Mrvar je knjiga že prava uspešnica in že razmišljajo o ponatisu. Doslej naj bi prodali že več kot 2000 izvodov knjige, ki je pravzaprav izšla šele pred tednom dni.
Tudi Judova napoveduje tožbe
Sicer je Judova napovedala tudi nekaj tožb z njene strani. Kot je pojasnila, bo v prihodnjih dneh vložila kazensko ovadbo proti "neznanim storilcem", ki so preko interneta razpečevali kopijo njene knjige in s tem kršili njene avtorske pravice, napovedala pa je tudi tožbo proti določenemu avtorju žaljivih navedb, ki prav tako krožijo po internetu.
Judova se prav tako ne boji kazenske ovadbe s strani poslanske skupine SNS in njenega vodje Zmaga Jelinčiča, ki so Judovo in ljubljanske policiste ovadili zaradi nezakonitega prisluškovanja. Iz omenjene knjige naj bi namreč izhajalo, da so nekateri posamezniki znotraj policije na lastno pest in nezakonito poskušali pridobiti določene podatke, za katere predhodno niso dobili ustrezne odredbe preiskovalnega sodnika, pojasnjujejo v SNS.
Kot je danes poudarila Judova, ni uradna osebnost, ampak je policiji kot občanka prijavila sum kaznivega dejanja, slednja pa ji je predlagala določene preiskovalne ukrepe, vključno z ozvočenjem. Pri tem ni podpisala nobenega dokumenta o molčečnosti oziroma o varovanju tajnih podatkov, še poudarja Judova.
V SNS sicer trdijo, da je iz knjige razvidno, da je Judova snemala pogovore z Jožetom Biščakom brez njegove vednosti, in sicer kot tajna policijska sodelavka. Neugotovljeni policisti naj bi ji v torbico všili majhen snemalnik z mikrofončkom, pri čemer pa niso imeli potrebne odredbe preiskovalnega sodnika.