Rim - Nadaljevanje DaVincijeve šifre, Angeli in demoni, naj bi bilo le "neškodljiva zabava" piše uradni časnik Vatikana.
V članku iz sredine izdaje časnika so film Rona Howarda proglasili za "delo, ki vzbuja zanimanje, in bi lahko bilo celo zabavno." Leta 2006, ko je na platna prišla Da Vincijeva šifra, Vatikan filma ni želel komemtirati.
Po ponedeljkovi premieri filma Angeli in demoni v Rimu, je časnik L'Osservatore Romano prekinil molk in proglasil film kot "napet", z "izjemnimi vizualnimi učinki", v osnovi pa so film ocenili kot "ogromno in pametno propagandno operacijo", polno napačnih zgodovinskih podatkov in stereotipnih likov.
Časnik še piše, da bi morala cerkev premisliti kako se pojavlja v medijih, namesto da se počuti ogroženo zaradi knjižnih del Dana Browna.
"Verjetno bi bilo pretiravanje, če bi knjige tega avtorja obravnavali kot alarmantne," še piše časnik, "vendar pa bi lahko služile kot vzpodbuda, da začne Cerkev medije uporabljati za razlaganje svojih stališč." V začetku tedna je Howard trdil, da so v Vatikanu izrabili svoj vpliv in mu preprečili snemanje v bližini nekaterih cerkev v Rimu, vendar je vatikanski predstavnik to zanikal in dodal, da so bile obtožbe zgolj laži namenjene promociji filma.
Veliko katolikov je bilo nezadovoljnih s filmom Da Vincijeva šifra, ki trdi, da je bil Jezus poročen z Marijo Magdaleno in imel otroke. V Angelih in demonih pa profesor Robert Langdon, ki ga je znova upodobil Tom Hanks, cerkvi priskoči na pomoč, ko ji grozi starodavni kult.
Premiera filma Angeli in demoni v Rimu (z izjavama T. Hanksa in R. Howarda)