Center ima prav zdaj v Galeriji sodobne umetnosti Celje in v Likovnem salonu Celje postavljeno pregledno razstavo akademskega slikarja Konrada Topolovca. Ta, četudi gre za največjo razstavo v Celju ob koncu leta, še zdaleč ni vse, kar si ljubitelji zlasti sodobne domače likovne umetnosti v teh dneh lahko ogledajo v Celju.
Vse do 28. februarja bo v Galeriji Niko Ignjatič na dvorišču v Gosposki ulici na ogled nova razstava nenavadno plodnega celjskega umetnika Mateja Čepina, ki razstaviščne prostore predvsem v Celju in Mariboru, a tudi drugod, z novimi deli napolni večkrat na leto. Tokratna razstava se imenuje Družinsko drevo, ustvaril pa jo je skupaj s petimi diplomantkami umetniških akademij. Gre za slikarsko instalacijo v umetnikovi najbolj priljubljeni galeriji, za katero kustosinja Nina Jeza pravi, da je zgodba Čepina in soustvarjalk o petih med seboj povezanih družinskih dreves, ki naj bi same po sebi vzbujale prijetne občutke, pravzaprav krinka: »Čepin ve, da je udomačenost varljiva, še posebej, ker nas zmeraj ujame nepripravljene.«
Le nekaj metrov od galerije s Čepinom v Galeriji Kvartirna hiša do konca decembra z razstavo Oksimoron II gostuje akademski slikar Tugo Sušnik. Nekoliko manjša kot prvi Oksimoron v ljubljanski galeriji Equrna je tudi razstavno nadaljevanje v Celju izvrstne vpogled v Sušnikovo novejše ustvarjanje.
In spet le nekaj korakov nazaj pod oboke starih mestnih proti ozkim uličicam starega mesta v Galeriji AQ razstavlja še ena celjska slikarka - Saška Gajšek. Tokrat je njena razstava živahnih motivov s prepoznavno risbo prodajna, a za obisk galerije je zaradi prožnega decembrskega odpiralnega časa bolje prej telefonirati.













