V Galeriji Photon je do 2. februarja na ogled nov cikel fotografij Boruta Peterlina Očetova zgodba.
Serija, ustvarjena v pionirskih tehnikah analogne fotografije, spremlja avtorjevo intimno življenje in govori o izgubi, strahu pred izgubo ter o čustveni oddaljenosti. Ob razstavi je izšla tudi istoimenska monografija.
Nekdanji Mladinin fotograf in urednik fotografije ter ustanovitelj in dolgoletni vodja novomeškega festivala dokumentarne fotografije Fotupub se od začetka zadnjega desetletja vrača k analogni fotografiji, zlasti k tehniki mokrega kolodija na steklu. Kot pravi avtor, gre za superiorni medij, boljši, kot so vsi digitalci ali film, kar zadeva tonaliteto in ločljivost.
Med prvimi vidnejšimi serijami je med letoma 2012 in 2013 ustvaril Veliko depresijo. V njej je spremljal današnji propad slovenskih tovarn, pri čemer je prav z uporabo nekdanjih fotografskih tehnik vzbudil asociacije na veliko depresijo pred stotimi leti in nakazal ciklično ponavljanje zgodovine.
Peterlin velja danes za vrhunskega mojstra in svetovnega promotorja fotografske tehnike, izumljene davnega leta 1851. Razstava Očetove zgodbe je do 2. februarja na ogled v ljubljanski galeriji Photon od ponedeljka do petka med 12. in 18. uro, od 6. februarja pa bo na ogled v Galeriji Photon na Dunaju, kjer bo avtor organiziral tudi delavnice.