»Promet v Ljubljani bo prihodnji dve ali tri leta bolj zgoščen, saj bomo prenavljali 320 cest.« Tako je v decembrskem intervjuju za Delo povedal župan Zoran Janković in njegova napoved, predvsem tista o precej zgoščenem prometu, se že uresničuje.
Preverili smo, koliko delnih (ali popolnih) zapor prometa je trenutno v središču mesta. Na Slovenski cesti, natančneje pri Bavarskem dvoru, še vedno potekajo zaključna obnovitvena dela, delavci KPL so pred dnevi zaključili obnovo ceste na Kersnikovi ulici, pred dvema tednoma so začeli s prvo fazo obnove Trubarjeve ulice, v polnem teku so tudi dela na Erjavčevi na odseku od Prešernove do Slovenske ceste, včeraj pa so delavci Nigrada, KPL in Prenove-Gradbenika začeli še s prenovo Poljanske ceste.
Ob tem je treba poudariti, da bodo Poljansko cesto in Trubarjevo ulico prenovili tudi s pomočjo državnih in evropskih sredstev. Za prenovo Poljanske bodo na občini skupaj z Energetiko in VO-KO namenili okoli 3,8 milijona evrov (brez DDV), država in EU pa bosta vk temu primaknili 1,2 milijona evrov (brez DDV).
Po obnovi prometni režim ne bo spremenjen
S celovito prenovo Poljanske od odseka med križiščem s Kopitarjevo cesto in Šempetrskim mostom pri Ambroževem trgu bodo uredili kolesarske površine in pešpoti, ob tem pa obnovili tudi plinovodno, vročevodno, vodovodno in kanalizacijsko omrežje. Prometni režim po Poljanski cesti bo po prenovi enak, kot je bil doslej, kar pomeni, da bo enosmerni promet za osebna vozila še naprej potekal od križišča s Krekovim trgom do križišča z Ulico Janeza Pavla II. Kot zatrjujejo na občini, bo prenova potekala v več fazah, zato Poljanske ceste ne bodo popolnoma zaprli za promet. Tako naj bi do nedelje, 24. marca, v prvi fazi za ves promet zaprli Rozmanovo ulico in križišče s Poljanskim nasipom. Mestni avtobusi na liniji 5 pa bodo med prenovo vozili po spremenjeni trasi.
V prihodnjih letih bodo v Ljubljani prenavljali 320 cest.
Prenova Poljanske bo potekala po fazah.
Prenova Poljanske bo potekala po fazah.