Še dobro, da je na obrazu najstnice očitno zaznati utrujeno, naveličano in dolgočasno razpoloženje. Je preprosto slabe volje. Besede, ki jih uporabi za opis stanja, pa sprejmem kot novo jezikovno arhitekturo.
Kadar si jezen, rečeš fakingshit, kar je združen pomen besed fucking (zaj***) in shit (iztrebek). Besedo uporabiš, kadar si močno jezen. Starci (starši) to morda ne štekajo (razumejo), ampak who cares (koga briga)! Vznemirijo se šele, ko se hči dobiva z mutačem (nekom, za katerega ni jasno, ali z njim hodiš ali ne).
Wat (kaj)? Ekonomično zapisane besede so prej pravilo kot izjema. Intenca besede je bolj pomembna kot njena črkovna postavitev. In vsaka debata je đabe (brezzvezna), ker gredo zadeve, ki so top (super), mimo. Redko srečaš nekoga, ki je fejmič (nekdo, ki ima zelo veliko všečkov in prijateljev na Facebooku in ga pozna veliko ljudi), če pa se ustavi in se ti nasmehne, je to d best (super) ali carsko in zato narediš vse, da bi se z njim skompal (povezal). Če ne, sledi kensl (odpoved) in ti je u ibr bed (zelo ti je hudo).
Dialog najstnic v ponazoritev nove besedne arhitekture.
Reče Sonja Ana: »Fakingshit, spet je šla z njim ven.«
Odgovori Ana Sonja: »Wat? O my God (O moj bog)?«
»Z unim njenim novim mutačem, k je ful fejmič pa kao neki kul.«
»Aja. Ma đabe. Ne se sekirat, sej mu bo dala kensl!«
Fraza »nič več ni tako, kot je bilo« ima nekaj soli. Besede znova in znova dobivajo nove podobe. Če jih slišimo, smo že na poti, da jih bomo morda tudi razumeli. Kako se boste odzvali, če vam prijateljica reče »Kera top obleka!!«, druga pa se nasmeje: »Hahah, đabe, itak ti ne bi pasala.« Mirno ji zabrusite: »Burn! (Zgori!)« To namreč izjavite, ko vas kdo grdo užali.
In nergaču, ki ne goji razumevanja za živi in sočni sociolingvistični zaklad mlajših generacij, mirno rečemo: Skensli ta svoj safr (odreci se svoji nejevolji).













