Brodet s škarpeno: O Butalah. Ne samo izolskih

V koprski občini so nadvse hvaležni podjetju, ki jim daje največ kruha. Vse bi dali za Luko.

Objavljeno
05. november 2016 13.37
Boris Šuligoj
Boris Šuligoj
Policisti še nikoli niso pretepli Škarpene. Enkrat v življenju so jo kaznovali po krivici, dvakrat so bili pretirano natančni, štirikrat so jo kaznovali povsem pošteno, vsaj sedem ali osemkrat pa so ji oprostili in ji dali odličen poduk za življenje. V primeru izolskega Arga, ko so se nabildano lotili dveh mehkužnih skvoterjev, pa so se vrnili v Butale. Po fizikalni lekciji so pohiteli s sporočilom za javnost, kako težko delo so imeli z nevarnimi anarhisti, le par dni zatem pa so jih skvoterski Cefizlji navihano postavili na laž. Pravzaprav na youtube. Zdaj lahko vsak primerja posnetke s policijskim poročilom. Temu se reče fairplay. Butalski, seveda.

Predsednik slovenske vlade ima velike zasluge. Za enotnost treh obalnih občin, ki so redkokdaj tako enotne, kot so bile na proslavi od dnevu suverenosti: nanjo ni prišel niti eden od treh županov. Poslali so svoje »tretje luknje na piščalki« – podžupane in druge podoficirje. »Smo butci, a ne tako veliki,« so sporočili Mirotu. Žal, da je šel na proslavo, je tudi polkovniku v pokoju Leopoldu Čučku, ki se je junija 1991 boril v prvi liniji. Tokrat so ga na proslavo povabili celo z VIP-vabilom, potem pa zahtevali, da mora skozi rentgenski pregled. Za vsak primer, da ne bi nosil orožja in hotel izpeljati kakega terorističnega dejanja. Življenje je res turbo turobno turbinasto, da morajo upokojene polkovnike, stare borce za pravo stvar, z rentgenom pregledovati, če niso po kakšnem naključju sumljiv protidržavni element.

Škarpena domneva in upa, da so pod rentgenom natančno pregledali tudi najbolj častne vip vip goste. Denimo zaslužnega Mira. Da si je moral sneti pas, sezuti čevlje, izprazniti žepe in da so ga dodobra pretipali. Gre za vprašanje načelnosti: če bi bil lahko upokojeni polkovnik SV nevaren za to državo, se lahko zgodi teoretična možnost, da bi bil nevaren tudi Miro Cerar. Torej sumljiv. Naš častitljivi profesor filozofije Mirko Hribar je verjetnostno stopnjo tudi utemeljil: »Vprašanje je le, koliko ničel postavimo za vejico, ampak določena stopnja verjetnosti je zmeraj.« A si predstavljate teoretično možnost, da bi premier prinesel na proslavo kako fračo? Če ga torej v Kopru na proslavi niso pregledali, so kršili ustavo po ustavi, torej tisto ustavo, ki jo je bil tudi sam pomagal pisati. Ampak takšni pisci so ustavo najprej sebi ukrojili. Kot bog brado. Zato so že po naravi stvari bolj ustavni od drugih.

V koprski občini so nadvse hvaležni podjetju, ki jim daje največ kruha. Vse bi dali za Luko. Tako so na okoljsko poročilo o predvidenem podaljšanju prvega pomola napisali kar 60 strani pripomb. Očitno se bojijo, da Koper ne bi preveč prehitel Trsta. In da se ne bi prenajedli belega kruha. Župan je spet na bolniški. Ni jasno, ali zaradi 60 strani pripomb na prvi pomol ali zaradi pretrdih stolov na koprskem sodišču. Ti stoli kar pogosto uščipnejo. Najraje župane. Ampak občina, za čuda, deluje še boljše, če ga ni v pisarni, čeprav prvi dve leti ni bilo narejenega – nič.

Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.