Kabinet trboveljske prve gospodične bo za osem mesecev zaposlil koordinatorja pripravnika. Lahko je ekonomist ali novinar. Glede na to, da je med nalogami na delovnem mestu predvideno tudi usposabljanje za izvajanje strategije komuniciranja z javnostjo, najbrž bolj kot ekonomist pride v poštev novinar. Končno žebljica na županjini glavici!
Če župan(ja) v več kot dveh letih mandata ne skliče tiskovke, ampak kvečjemu prijateljska srečanja s sedmo silo, je res zadnji čas, da si omisli stratega, ki jo bo naučil komunikacije z javnostjo. Če bo to, kakor se šepeta po občinskih hodnikih, novinarska kolegica z Dnevnika Sabina Lokar, toliko bolje. Kajti zdaj ima narod županjo na sumu, da se ne upa soočiti z novinarji. Zlasti ne s tistimi, za katere ve, da ni sredstva, s katerim bi dosegla, da o njej v svet plasirajo le novice po njeni meri. In prav to, da svet ni po meri enega, pričakujemo, da jo bo naučila kolegica Sabina - če bo prišla za pripravnico v kabinet. Še pred tedni nam je prva gospodična odgovorila, da ne namerava objaviti razpisa za koordinatorja za odnose z javnostjo. Glede na najnovejši razpis je sklepati, da res ne išče koordinatorja za odnose, ampak samo koordinatorja, t. i. VII/1.
Slišim, da Zagorjani, ki nimajo občinskega glasila, vedno, ko si zaželijo zabave, v roke vzamejo trbovski Srečno. V njem namreč izvedo, kdaj bo njihova, zagorska televizija, spet predvajala posnetek trbovske občinske seje.
Ko smo pri glasilu, ki trbovski proračun olajša za hude tisočake! Pod drobnogled ga je vzelo računsko sodišče. Gospod Vesel, prvi mož sodišča, ne bi bil več vesel, ko bi videl, kaj je iz njegove ocene izluščila trbovska oblast: samo tisto, kar ji prija. Samo dva gola odstavka od šestih v povzetku. Manipulacija pa taka.
Ste kdaj gledali Samo bedaki in konji? Naslov serije so si akterji sposodili pri reku »Samo bedaki in konji delajo za preživetje«. No, trbovski člančič o reviziji glasila Srečno se bere točno tako. Občinarji narodu sporočajo, da so dobili pozitivno mnenje, sami pa dodajajo, da je to dokaz, da delajo dobro. Ta del je za bedake in konje.
Drugi v reviziji berejo tudi tole: da je občina pri izdajanju glasila in objavah v medijih ravnala delno učinkovito; da s prihodki od oglaševanja v glasilu ni pokrila vseh stroškov izdajanja; ker občina predhodno ni izdelala analize financiranja programskih vsebin v drugih medijih, sodišče ocenjuje, da je s financiranjem nekaterih istovrstnih programskih vsebin v glasilu in v drugih medijih nesmotrno porabila proračunska sredstva ...; da je financirala tudi programske vsebine za samooglaševanje v drugih medijih, kjer je objavo teh vsebin naročila in plačala, vendar poslušalci in gledalci drugih medijev s tem niso bili seznanjeni.
Ekola. Mogoče bi pa trbovska prva gospodična v kabinetu bolj kot novinarja potrebovala ekonomista ...













