Brez presenečenj

Znana sta polfinalna para zaključnega turnirja košarkarskega pokala Spar. V petek ob 17.30 se bosta v dvorani Poden v Škofji Loki pomerila Helios in Pivovarna Laško, ob 20. uri pa Union Olimpija ter Koper.

17. februar 2005 23.44
Domžalčani in Laščani so si uvrstitev zagotovili že v sredo, v četrtek pa je Union Olimpija premagala Elektro s 70:64 (18:17, 38:35, 54:55), Koprčani pa so bili boljši od Hopsov Polzela s 104:96 (21:18, 51:42, 70:67).

Ekipi Elektre in Uniona Olimpije sicer nastopata v različnih ligah, a obe sta v svojih tekmovanjih najboljši. Šoštanjčani so osvojili prvo mesto po prvem delu SKL (15-3), Ljubljančani pa vodijo v ligi Goodyear (16-6). Čeprav naj bi tekmovanji predstavljali vsaj en razred razlike, pa se to na parketu ni opazilo. Visoko motivirani igralci Elektre so povzročili obilico težav favorizirani Olimpiji, ki jo je senzacionalnega izpada rešil kapetan Vladimer Boisa. Dosegel je 36 točk ob metu 12:17 za dve točki, 1:3 trojke in 9:11 s kazenske črte, zbral pa je še 8 skokov (4 + 4).

Dokler so igralci Elektre imeli dovolj moči, se trenerju Zmajev Sašu Filipovskemu ni godilo najbolje. Jezil se je na svoje košarkarje in skušal s pogostimi menjavami odkriti razpoložene posameznike, ko pa je Šoštanjčanom pošla sapa, se je lahko malce sprostil. Od zaostanka 46:52 v 28. minuti je njegova ekipa v 35. minuti prišla na 63:55. Sicer je do konca tekme dosegla le še šest točk in to večino s prostih metov, toda tudi Elektra bližje kot na 64:68 ni prišla.

Tudi najmanj atraktivna tekma na papirju je bila podobno kot predhodne tri četrtfinalne v Škofji Loki odločena šele v zadnji četrtini. Koprčani bi sicer lahko vprašanje zmagovalca rešili že prej, a so izkušnje, kakovost pa tudi višino uveljavili šele v zadnjih desetih minutah. Za "nagrado" se bodo v polfinalu v petek ob 20. uri pomerili z Unionom Olimpijo.

Koper je z izjemo nekaj začetnih minut vseskozi vodil in narekoval ritem igre. Po zaslugi razpoloženega Beline je imel v 16. minuti devet točk prednosti (40:31), isti igralec pa je na začetku zadnjega dela poskrbel še za odločilni pobeg. Potem ko so se Polzelani ob zaključku tretje četrtine približali na 70:67, je v prvih treh napadih zadel dve trojki in običajen koš ter svojo ekipo popeljal do prednosti 78:67.