Menda ja ne bodo čez nekaj let in brez dokazov govorili tudi, da je imel gospodarski minister osebne koristi od Magne na Dravskem polju, infrastrukturni pa od drugega tira in tretje razvojne osi? Bodo, če bomo še naprej poslušali marnje, ki jih širijo politiki in nekdanji politiki. Tudi o šoštanjskem bloku šest.
V slovenski politiki je bilo in je še vedno preveč ljudi, katerih verodostojnost je bila že zdavnaj dvomljiva. Za svoj nekdanji in sedanji politični ugled so pripravljeni lagati, če mislijo, da ne bodo ujeti, ali pa nedostojno blebečejo na javnih krajih, saj tako pridejo v medije. Le spomnimo se Golobičeve afere Ultra in Pahorjeve miške s četvorke ... Demokratično razvitejši zahod bi še pred kratkim takšne politike poslal na smetišče zgodovine. Žal se tovrstne norme spreminjajo, sprejemljiva postaja nekakšna nedostojna politika. Pri nas je tako že vsa samostojna leta.
Tudi pričanje in soočenje nekdanjega ministra za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo Gregorja Golobiča ter takratnega predsednika vlade Boruta Pahorja pred parlamentarno preiskovalno komisijo o časih, ko sta bila v vladi ter sta se v njej gospodarski minister Matej Lahovnik in Golobič gledala postrani zaradi šestega bloka šoštanjske termoelektrarne, lahko pogledamo s te perspektive. V petek sta nastopala nekdanji član vlade in predsednik stranke, ki ji bloka šest ni uspelo zminirati, ter predsednik vlade, ki je šestico zgradila, v soboto pa je na festivalu praženega krompirja in gasilski veselici stopil še korak bliže novemu mandatu.
O bloku šest povejmo edino, kar je za Slovenijo pomembno: lani in letos rešuje domačo proizvodnjo električne energije ter spodbuja gospodarsko rast, izvoz in dobičke. Golobič je govoril, da so politične elite s projektom pokradle več sto milijonov evrov, energetska stroka pa da je bila podkupljena. Dokazov ni ponudil. Predsednik je poskušal biti preračunljivo umirjen in je povedal, da se je zanašal na gospodarskega ministra Lahovnika, ter dal vedeti, da visokošolski minister ni v vladi zato, da bi snoval energetsko strategijo.
Pahorjeva vlada je šestico podedovala in jo podpirala, Golobičeva politična stranka ji je nasprotovala zaradi samo njim znanih interesov. Duška so si dali, ko je Lahovnika nasledila Golobičeva ministrica Radičeva. Mimo vlade je javnosti servirala domneve o spletki za uvoz indonezijskega premoga (tega šestica več kot nekaj odstotkov sploh ne bi mogla dodajati, da je ne bi scvrlo) pa o nezadostnih kurilni vrednosti in zalogah premoga v Šaleški dolini ... Kakor oni gost, ki se je pritožil, da je bilo kosilo neužitno pa še porcija je bila premajhna.
Ne pozabimo, da je B6 Janševa vlada leta 2006 uvrstila v vladno razvojno resolucijo. Naslednje vlade tega niso spreminjale. Šestica zdaj Sloveniji zagotavlja poceni, zanesljivo in varno elektriko. Če so jo preplačali, če so pokradli stotine milijonov in podkupili strokovnjake, naj že kdo pomaga pridobiti dokaze, da bomo koga zaprli. Sicer se nam o tem več ne bo ljubilo niti razmišljati, kaj šele pisati.