Zapravljene priložnosti

Tekme v 12. krogu Lige Si.Mobil Vodafone so minile v znamenju zapravljenih priložnosti Olimpije in Publikuma. Odmevna zmaga Maribora PL na gostovanju pri Muri, Bela Krajina pa je doma presenetila Primorje.

24. oktober 2004 22.26

Zapravljeni priložnosti Olimpije in Publikuma

Sobotni tekmi v državni nogometni ligi sta minili v znamenju zapravljenih priložnosti Olimpije in Publikuma, da se približata vodilni Gorici, ki je zaradi bolezni več igralcev ta teden na bolniški. Kaznovani Ljubljančani so v Zagorju odslužili še drugo tekmo neigranja na domačem terenu, poznala pa se je tudi odsotnost kaznovanega Cimerotiča . Za vodstvo zelenih je po dvojni podaji zadel Tonči Žlogar. Domžalčani so odgovorili po petnajstih sekundah drugega dela, ko je zadel Dvorančič. V drugem delu so Domžale celo zapravile priložnost za zmago, saj je v zadnjih sekundah tekme Stevanovič zadel vratnico. Publikum je gostoval na Ptuju pri Dravi, kjer je Celjane ustavil Aleš Čeh z golom v 59. minuti. Dvoboj je minil v znamenju zapravljenih priložnosti.

Poraz Mure doma

Nogometaši Mure so izgubili proti Mariboru Pivovarni Laško z 2:3. V prvi minuti so Mariborčani preko Balajiča zapravili izjemno priložnost, po kotu v peti minuti pa je Ošlaj zadel prečko. Kazen je sledila le štiri minute zatem, ko je povratnik v vrstah domačih Obilinovič z leve strani poslal uporabno žogo na drugo stran do osamljenega Mejača, ta pa je s 13 metrov premagal Murka. Veselje domačih je bilo kratkotrajno, "krivec" pa Bozgo, ki je po predložku s strani s "škarjicami" neubranljivo zadel desni kot vratarja Mujčinoviča. V dinamičnem srečanju, polnem razburjenja, je v 31. minuti sodnik Skomina Muri dosodil prosti strel s 17 metrov. Obilinovič je mojstrsko meril v desni zgornji kot, Murko pa je sijajno posredoval. V zadnji minuti prvega dela so gosti izvedli lep napad, ki ga je s silovitim strelom zaključil Kvas, ko se je sam znašel pred domačim vratarjem. Dobra predstava se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Podjetnejši so bili gosti, Brezič pa bi v 52. minuti lahko odločil srečanje, a je slabo streljal iz ugodnega položaja. Nekaj minut zatem je Kvas zadel prečko, kar so Muraši kaznovali v 57. minuti. Rakovič je bil podajalec, Obilinovič pa spretni realizator za 2:2. Osem minut kasneje je bil v glavni vlogi znova Obilinovič, uporabnega predložka v sredino pa Božič z glavo ni uspel preusmeriti v mrežo. Sodnik Skomina je v 70. minuti pokazal predčasno pot v slačilnico Bulajiču po prekršku nad Francijem, pet minut zatem pa še Balajiču, ki je nepravilno zaustavil Obilinoviča. Odločitev je dokončno padla v 81. minuti, zmagoviti zadetek pa je dosegel Rakič s silovitim strelom z več kot 30 metrov, ob katerem je žoga zadela desni zgornji kot Mujčinoviča.

Bela Krajina presenetila Primorje

Končno so tudi nogometaši Bele Krajine dosegli pomembno zmago v zelo kakovostnem srečanju proti dobri ekipi Primorja. Prikazali so eno boljših iger v letošnji tekmovalni sezoni, hkrati pa prvič nastopili v popolni postavi. To se je še kako poznalo v domači igri, kljub temu pa so gostje v četrti minuti prek Gregoriča prvi zapretili, a je Peljhan strel ubranil. Domači so največjo priložnost zapravili prek razpoloženega Mostarliča, ki je imel sedem polpriložnosti, a je bila obramba gostov vedno na mestu. Ko so gledalci pričakovali, da se bo prvi polčas končal brez gola, je v 43. minuti prišla žoga na desno stran kazenskega prostora gostov, z glavo pa je Štrbac dosegel zmagoviti zadetek. V drugem delu so imeli več od igre gostujoči nogometaši, a si kakšnih bistvenih priložnosti niso priigrali. Nevarni so bili sicer Gregorič, Ostojič, Škrjanc in Zatkovič, ki je v zadnjih trenutkih tekme streljal, a je Peljhan dobro reagiral. Domačini so tako po slabi točkovni beri le dosegli tretji popoln izkupiček.

Neodločeno v Zagorju

Nogometaši Zagorja in Ljubljane so se v 12. krogu lige Si.mobil Vodafone razšli z neodločenim izidom 1:1. Začelo se je pred začetkom. Že med ogrevanjem se je poškodoval kapetan Rok Cirar (gleženj), ki ga je zamenjal mladi Džjokič . Navzlic nevšečnosti, ki je dodatno oslabila domačo vrsto, pri kateri sta manjkala poškodovana Vodeb in kaznovani Balagič, so gostitelji začeli odločno. Čauševič je bil strah in trepet za obrambo Ljubljane, ki ni izbirala sredstev, da bi ga zaustavila. Iz ene takšnih akcij je robustni napadalec prodrl po desni strani, žogo lepo podal prostemu Miškiču, ki je neoviran zadel za veselje na tribuni. Po zadetku so domači zaigral malce bolj previdno, tako da so do igre prišli tudi goste, ki so si edino priložnost priigrali v 25. minuti, ko je močan strel Ekpokija vratar Pintol odbil v kot. Domači so ob koncu polčasa zamudili dve priložnosti (Čauševič v 42. minuti in Zgonjanin v 45.), kar se jim je hitro maščevalo. Gostje so namreč izenačili že v peti minuti nadaljevanja, ko je predložek z desne strani Zore izkoristil na najboljši možni način. Od 63. minute so Zasavci igrali oslabljeni, saj je sodnik Kos upravičeno izključil b, ki je s hrbta vlekel za dres Tignja. Po izključitvi so se gostitelji branili, vseeno pa so se dokopali do dveh priložnosti, ki sta tako kot tista Krefta v 80. minuti ostali neizkoriščeni.