Ljubljana − Po tem, ko so iz mariborske policije opozorili na dva goljufiva Čeha, kar je poročala tudi večina spletnih medijev, sta tujca včeraj okoli poldne opeharila Ljubljančana. »Ugotovljeno je bilo, da sta osumljenca, moški in ženska, stara od 35 do 40 let, z večjim temnejšim vozilom pristopila do oškodovanca in ga prosila za denar s pretvezo, da imata v bolnišnici sorodnika in da zanj potrebujeta denar,« so sporočili iz ljubljanske policijske uprave.
Moški se je z njima odpeljal do bankomata, kjer je dvignil gotovino in jima po naših informacijah izročil 600 evrov. »Storilca sta se s kraja odpeljala, oškodovancu pa sta izročila črno torbo, v kateri bi naj bil denar, ki ga že imata zbranega za pomoč sorodniku. Seveda se nikoli nista vrnila do oškodovanca,« so še sporočili. Črna torba je bila po pričakovanju prazna.
Po naših informacijah sta Čeha včeraj v Ljubljani poskusila ogoljufati tudi starejšo krajanko, ki pa ji je zadeva postala sumljiva, zato je zagrozila, da bo poklicala policijo, takrat pa sta se Čeha obrnila in odšla stran.
Na policiji sicer ponovno opozarjajo, da so se na območju celotne Slovenije pojavile češko govoreče osebe, ki ogovarjajo predvsem starejše občane, da imajo sorodnika v bolnišnici in da zanj nujno potrebujejo denar za operacijo. »Občanu pod pretvezo, da imajo že nekaj denarja zbranega, ki pa je v drugi valuti (ameriški dolarji) in ga ne morejo zamenjati, izročijo kovček, v katerem naj bi bil ta denar, kot varščino. Seveda je ta prazen, storilci pa se do občana ne vrnejo. V zvezi s tem opozarjamo, da v nobenem primeru ne izročate denarja,« opozarjajo na policiji in poudarjajo, da v goljufivem paru nista vedno le moška, včasih goljufijo izpeljeta moški in ženska ali pa tudi dve ženski.













