Namestnica vodje mariborskega okrožnega tožilstva Januša Kušar Rotman je sporočila, da je tožilec Niko Pušnik obtožbo umaknil, ker po izvedenem dokaznem postopku ni bilo dovolj dokazov, da je Lakovićeva storila očitana kazniva dejanja. Prvotno ji je sicer naprtil dve kaznivi dejanji ponareditve listin ali uničenja uradne listine, knjige, spisa ali arhivskega gradiva in zlorabo uradnega položaja ali uradnih pravic, ki da ju je zagrešila 29. junija 2009 in 27. januarja 2010.
A očitno je Pušnik zdaj spoznal, da to ne drži in da Lakovićeva ni ponarejala datumov na odločbah o prekrških tako, da bi datum premaknila za več mesecev in s tem podaljšala zastaralni rok. Pravnica Lakovićeva, ki je krivdo ves čas zanikala, bo lahko zdaj razmislila o tožbi zoper državo, saj je zaradi postopka na sodišču nedvomno utrpela nekaj škode. Na občini so jo premestili na drugo delovno mesto, kot zaprisežena sodna tolmačka za hrvaški jezik pa začasno ni smela opravljati tega dela.
Jutri, ko je razpisano nadaljevanje sojenja, bo tako na zatožno klop sedla le še soobtožena Mateja Raboteg, ki ji tožilec očita enaka dejanja, kot jih je Lakovićevi, le v večjem obsegu. Prepričan je, da je Rabotegova v obdobju med 30. septembrom 2009 in 30. marcem 2010 ponaredila datume na 103 listinah »Opis dejanskega stanja«, in na ta način podaljšala zastaralni rok. Namesto da bi postopek ustavila, je izdala odločbo o prekršku, s tem pa občini menda pridobila najmanj 11.455 evrov protipravne premoženjske koristi.
Seveda se je tudi Rabotegova (na občini je dobila izredno odpoved delovnega razmerja) branila, da očitanih lumparij ni zagrešila, a za zdaj brez uspeha. Dejala je, da so bile slovnične napake v opisih dejanskega stanja pogoste, kar da meče slabo luč na mestno redarstvo. Redarje je zato pozvala, naj jih popravijo, a so ti po njenih besedah velikokrat pozabili popraviti datum popravk