Kanuist je imel tokrat po navedbah policije srečo, da je svojo plovbo končal brez hujših posledic. Mariborski policisti mu bodo zaradi kršitve zakona o plovbah izdali plačilni nalog.
Policija opozarja na nevarnost takšnega početja, saj so v poletnih dneh tudi policisti ob rednem delu opazili, da se ljudje z različnimi plovili vozijo po delih reke Drave, kjer ni dovoljeno pluti. »Ne samo da ni dovoljena, ampak je smrtno nevarna, predvsem zaradi močnih tokov, vrtincev in tudi zaradi možnosti trčenja v nižjo etažo dvoetažnega mostu,« so sporočili iz mariborske policije. Vsem ljubiteljem navtike predlagajo, naj adrenalin sprostijo na vodah, kjer je to dovoljeno in predvsem varno.
Več nasvetov za večjo varnost v in ob vodi si lahko preberete na spletni strani policije: http://www.policija.si/index.php/preventiva-/javni-red-in-mir/461-nekaj-nasvetov-za-vejo-varnost-v-in-ob-vodi













