Kanuista na Dravi rešili gasilci

Gasilci iz Drave reševali podhlajenega in izčrpanega 61-letnega kanuista, ki ni spoštoval prepovedi plovbe.

Objavljeno
27. avgust 2014 15.35
pr HE Zlatoličje
Mi. K., kronika
Mi. K., kronika
Maribor − Mariborski gasilci so v petek iz Drave rešili 61-letnega moškega, ki je s kanujem zapeljal na prepovedano območje, kjer je plovba zaradi močnih tokov smrtno nevarna, so danes sporočili iz mariborske policijske uprave. Moški je zaplul pod dvoetažim mostom v Melju in nato po jezu v smeri zapornic, kjer se voda steka v kanal reke Drave (za hidroelektrarno Zlatoličje), preostali del vode pa steče v staro strugo reke Drave. V tem delu je plovba prepovedana in je nevarna zaradi močnih tokov. »K sreči je njegovo početje opazil ribič in o tem obvestil policijo. Posredovati so morali gasilci, ki so podhlajenega in izčrpanega kanuista potegnili iz vode,« so sporočili iz policije.

Kanuist je imel tokrat po navedbah policije srečo, da je svojo plovbo končal brez hujših posledic. Mariborski policisti mu bodo zaradi kršitve zakona o plovbah izdali plačilni nalog.

Policija opozarja na nevarnost takšnega početja, saj so v poletnih dneh tudi policisti ob rednem delu opazili, da se ljudje z različnimi plovili vozijo po delih reke Drave, kjer ni dovoljeno pluti. »Ne samo da ni dovoljena, ampak je smrtno nevarna, predvsem zaradi močnih tokov, vrtincev in tudi zaradi možnosti trčenja v nižjo etažo dvoetažnega mostu,« so sporočili iz mariborske policije. Vsem ljubiteljem navtike predlagajo, naj adrenalin sprostijo na vodah, kjer je to dovoljeno in predvsem varno.

Več nasvetov za večjo varnost v in ob vodi si lahko preberete na spletni strani policije: http://www.policija.si/index.php/preventiva-/javni-red-in-mir/461-nekaj-nasvetov-za-vejo-varnost-v-in-ob-vodi