Kungota: V požaru v celoti zgorela stanovanjska hiša

Požar je izbruhnil ponoči okoli druge ure, poškodovan pa ni bil nihče.

Objavljeno
06. oktober 2016 09.58
oba-Požar v Benediktu
Š. P., STA
Š. P., STA
Kungota − Policija je izključila tujo krivdo za požar, ki je danes ponoči v celoti uničil stanovanjsko hišo v Špičniku v občini Kungota, in materialno škodo ocenila na največ 40.000 evrov. Kot ugotavljajo, je do požara najverjetneje prišlo zaradi pregretja dimnika ali napake na električni napeljavi. Eni osebi so v požaru morali pomagati reševalci.

Gasilci so morali zaradi požara posredovati okoli pol tretje ure zjutraj. Kot so sporočili iz Uprave za zaščito in reševanje, je ogenj objekt v celoti uničil.

Na Policijski upravi Maribor so povedali, da so v času požara v hiši spali štirje stanovalci; 52-letni moški, 39-letna ženska in dva otroka, stara osem in devet let. Vsi so se pred požarom pravočasno rešili, zaradi suma zastrupitve z ogljikovim monoksidom pa so žensko odpeljali v mariborsko bolnišnico, od koder so jo po nudeni oskrbi že odpustili.

Policisti, ki so že opravili ogled kraja dogodka, bodo svoje ugotovitve s poročilom predstavili pristojnemu tožilstvu.