»Temnilo se je. Vzel sem motorno žago, saj sem moral že med polurno hojo do mesta poškodbe odstraniti marsikatero oviro. Ko smo prispeli na kraj, je Nejc poskušal spraviti vodnik izpod drevesa. Tudi sam sem počel enako,« je pred sodnico Andrejo Lukeš razlagal Klinc, nato pa na vprašanje, kako dolgo je trajalo, preden so odklopili elektriko v daljnovodu, odkrito priznal: »Zdelo se mi je cela večnost, čeprav je bilo vsega dobrih 30 sekund.«
Sicer pa Klinc, ki že dolga leta dela v skupini, ki ji poveljuje Franc Kešpert, čez svojega šefa ni rekel žal besede. Tudi na vprašanje zagovornika obtoženega, odvetnika Petra Žnidaršiča, ali je Kešpert na prejšnjem delovišču v Novi gori postavil kratkostično zaščito, je Klinc brez obotavljanja odvrnil: »Seveda! Nikoli ni bil ne malomaren ne lahkomiseln.«
»Vsak je vedel,
Da v času, ko so delavci prišli na mesto tragedije, v vodnikih ni bilo elektrike, je bilo znano že prej. To je na sodišču potrdil tudi Vrabič, saj je tudi sam prijel enega od vodnikov. Na vprašanje, kaj je sam počel, medtem ko sta Klinc in Nejc Mesarič poskušala rešiti vodnik izpod padlega drevesa, je odgovoril: »Svetil sem s svojim mobilnim telefonom.« Zatem je Vrabič še pojasnil, da tragičnega večera ni nihče, niti Kešpert, dajal navodil, saj je »vsak vedel, kaj mora storiti«. Na vprašanje sodnice Andreje Lukeš pa je priznal: »Nismo naredili kratkostične zaščite, s čimer sem ogrožal samega sebe. Tega se zavedam. Verjetno danes ne bi storil enako.«
Ni upošteval niti enega
Jasnega odgovora na vprašanje, zakaj je moral umreti komaj 20-letni Mesarič, ki je v dobri veri pomagal, da bi ljudje čim hitreje spet dobili električno energijo, doslej ni bilo. Nedvomno je, da je umrl zaradi nesrečnega spleta okoliščin. Stikalo, ki bi moralo elektriki preprečevati pot po daljnovodu, je bilo namreč v mehanski okvari, kar se je izkazalo šele po tragediji. A ni le pokvarjeno stikalo zakrivilo Nejčevo smrt, saj Kešpert menda kot delovodja ni upošteval niti enega izmed petih zlatih pravil pri popravljanju naprav pod električnim tokom. Med sojenjem so med drugim tudi padle besede, da bi bil Mesarič še živ, če bi tragičnega večera naredili kratkostično zaščito, udar pa bi občutil le kot mravljinčenje.
Sojenje 59-letnemu Kešpertu zaradi ogrožanja varnosti pri delu gre h koncu, konec avgusta je pričakovati sodbo, a pred tem želi sodišče zaslišati še izvedenca iz varstva pri delu.