Policisti na Obrežju ujeli tihotapca ljudi

Med varovanjem državne meje so policisti ponoči prijeli štiri Azijce, ki so nezakonito prestopili državno mejo in voznika.

Objavljeno
12. januar 2017 19.41
Stavka
Bojan Rajšek
Bojan Rajšek
Novo mesto - Tri državljane Bangladeša in državljana Afganistana je 31-letni srbski državljan prevažal v osebnem avtomobilu znamke BMW in jih skušal brez dokumentov pripeljati v notranjost države. Toda zalomilo se mu je, saj so pisano druščino zajeli budni brežiški policisti na območju mejnega prehoda Obrežje.

Med opravljanjem nalog varovanja državne meje so brežiški policisti danes ponoči prijeli štiri tujce, ki so nezakonito prestopili državno mejo in za povrh še njihovega voznika. Po zaključenem postopku bodo policisti državljane Bangladeša in Afganistanca predali hrvaškim varnostnim organom, državljana Srbije pa so privedli k preiskovalnemu sodniku zaradi kaznivega dejanja prepovedanega prehajanja meje ali ozemlja države. Za tovrstno kaznivo dejanje je zagrožen zapor do petih let in denarna kazen.

Vozil je pijan, zato je ob tovornjak

Novomeški policisti so včeraj med 13. uro in 17. uro na avtocestnem postajališču Dul v smere Obrežja opravljali poostren nadzor tovornega prometa. Kontrolirali so 67 tovornih vozil in pri tretjini voznikov ugotovili kršitve.

Največ kršitev je bilo ugotovljenih ob tehtanju tovornih vozil, saj je bilo preobremenjenih osem tovornih vozil. V štirih primerih tovor ni bil primerno zavarovan, en voznik v vozilu ni imel vstavljene voznikove kartice, štirje vozniki pa med vožnjo niso uporabljali varnostnih pasov. Vozniku tovornega vozila, ki ni imel veljavnega vozniškega dovoljenja in je za povrh vozil še pod vplivom alkohola, so tovorno vozilo zasegli. Zaradi hujših kršitev je bilo osem tovornih vozil izločenih iz prometa. Kršiteljem so policisti izrekli 37 glob. Ukrepali so tudi zoper voznika osebnega avtomobila, ki je vozil neregistriran avtomobil, na katerem so bile nameščene registrske tablice, ki pripadajo drugemu vozilu.