Preobremenjena z Romuni in Afganistanci

V kombiju za devet oseb so policisti opoldne našli 21 Romunov.

Objavljeno
16. december 2016 15.41
Lopata
Brane Piano
Brane Piano
Celje − Patrulja Postaje prometne policije Celje je bila v petek opoldne na avtocestnem počivališču na Lopati precej presenečena. Policisti so tam ustavili romunskega voznika kombiniranega vozila mercedes benz, model sprinter, ki je registriran za devet oseb. Med kontrolo voznika, listin in vozila pa so policisti ugotovili, da je poleg voznika v kombiju še 20 potnikov. Vsi so bili državljani Romunije. Vozniku so prepovedali nadaljnjo vožnjo, potniki pa so morali začeti iskati drug prevoz. Romunskemu vozniku so izrekli globo 120 evrov zaradi prevelikega števila potnikov in še 400 evrov zaradi preobremenitve vozila.

Že včeraj zjutraj pa je celjske policiste poklical voznik srbskega tovornega vozila. Obvestil jih je, da je pri razkladanju tovora v skladišču podjetja na Kersnikovi ulici v Celju pod ponjavo opazil dva slepa potnika. Z zbiranjem obvestil so policisti ugotovili, da sta tujca Afganistanca, stara 30 in 39 let. Mejo s Hrvaške v Slovenijo sta prestopila ilegalno, potem pa se v tovornjak skrila na slovenski strani. Oba sta zaprosila za mednarodno zaščito.