Ropal, vlamljal in nastopal po TV

Fahrudin Čaušević na sodišču toži, da so dokazi »naštimani«.

Objavljeno
11. april 2017 18.47
f obravnava zoper obd.Čaušević Fahrudin sodišče Ljubljana 21.02.2017 foto:Igor Mali
Aleksander Brudar
Aleksander Brudar

Ljubljana – Fahrudin Čaušević, med rednimi televizijskimi gledalci resničnostnih šovov tudi bolj znan pod vzdevkom Faki, bo na konec sojenja zaradi storitve poskusa kaznivega dejanja velike tatvine v sostorilstvu moral še naprej čakati v priporu.

Sodni senat, ki mu predseduje ljubljanska okrožna sodnica Irena Škulj Gradišar, namreč ni prisluhnil predlogu obtoženčevega zagovornika Andreja Barage, da bi ga po petih mesecih, odkar se je znašel za rešetkami, spustili iz pripora. »Utemeljenost suma se ni nič zmanjšala. Zaslišali smo samo priče, te niso izpovedovale nič drugače kot v preiskavi, prav tako pa še nismo izvedli vseh dokazov,« je Čauševiću pojasnila sodnica Škulj Gradišarjeva ter spomnila, da je bil obtoženi že enkrat obsojen zaradi ropa (zaporna kazen v tem primeru še ni pravnomočna), pri katerem je prav tako kot v tej zadevi uporabil solzivec. »Če je imel 700 evrov na mesec plače ter dobil še denarno nagrado [kot zmagovalec šova Kmetija: Nov začetek], mu taka količina denarja očitno ne zadostuje za njegove potrebe,« je sodnica komentirala besede Fakijevega zagovornika, da je bil v času prijetja redno zaposlen ter da je pridobil večjo vsoto denarja z udeležbo in zmago v resničnostnem šovu.

Čaušević je poskušal tričlanski sodni senat prepričati, da ni kriv, po njegovem mnenju pa se vidi, da so »naštimali te dokaze«. Baraga je še opozoril, da se posamezni kosi oblačil osebe, vidne na posnetku videonadzorne kamere pred vhodom v blok na Cesti Dolomitskega odreda 6, kjer se je 9. novembra lani okoli 20.15 zgodil vlom v blok in nato še v stanovanje v najvišjem nadstropju, razlikujejo od tistih, ki so bili zaseženi obtožencu. Denimo, oseba na posnetku ima čevlje z belimi podplati, Fakiju pa so bili zaseženi črni športni copati s črnimi oziroma temnimi podplati. Glede solzivca, ki naj bi ga Faki uporabil po samem dejanju, ko naj bi s sostorilcem pobegnil brez plena, pa je obramba opozorila, da na njegovi bundi ni bila najdena nobena spojina, ki bi spominjala na solzivec, prav tako pri Fakiju ni bilo mogoče opaziti nobenih posledic uporabe solzivca, razen da je bil zardel v obraz.

Na prostor za priče sta med drugim stopila dva policista. Policist Goran G. s PP Ljubljana Vič se je spominjal, kako je iz zaseženih Fakijevih oblačil solzivec »izpareval«, tako da so jih morali postaviti pred okno, da so se zračila. Oblačil pri tem niso zavarovali niti jih niso takoj poslali v analizo, saj so od NFL dobili navodilo, da bi bilo to treba le, če bi bili na jopiču kakšni madeži. »Bil je neki vonj, a ne po parfumu. Bil je tak oster vonj. Lahko da je šlo za solzivec, a ne morem trditi,« pa se je spominjala policistka Simona G., ki je s kolegico prva ustavila Fakija. Ta je takrat policistom izročil tudi radijsko zvezo, vrtne rokavice, svetilko in črno podkapo z izrezom za oči.