Krško − Na železniški postaji Krško je v torek pozno popoldne začel tleti premog v treh vagonih. Na kraj so odšli poklicni gasilci iz Krškega, ki so pogasili okoli 150 ton tlečega premoga in ohladili vagone. »Od 19. ure dalje so gasilci izvajali gasilsko stražo pri razkladanju premoga v tovarni Vipap Krško,« so sporočili iz centra za obveščanje.
Premog pa je povzročil težave tudi na drugem koncu države. Zaradi samovžiga premoga so morali na železniški postaji v Prestranku v postojnski občini posredovati prostovoljni gasilci iz Slavine in Postojne, ki so tleči premog pogasili in ohladili vagone. O gmotni škodi ne poročajo.













