Trije 12-letniki v Novem Sadu zažgali brezdomca

52-letnega brezdomca so zaradi hudih opeklin prepeljali v bolnišnico, kjer je čez nekaj ur umrl.

Objavljeno
15. december 2016 12.12
hočevar brezdomec
A. S. H., STA
A. S. H., STA
Novi Sad − Trije 12-letniki so v Novem Sadu v sredo zjutraj zažgali brezdomca, ki je nekaj ur kasneje zaradi opeklin umrl, je danes po poročanju srbske tiskovne agencije Tanjug potrdila policija. Ta bo tožilstvu podala ovadbo, ki pa jo bodo verjetno zavrnili, ker gre za otroke, ti pa do 14 leta starosti v Srbiji niso kazensko odgovorni.

Po poročanju srbskih medijev so dečki zažgali karton pod žimnico, na kateri je spal 52-letni brezdomec. Ogenj je zajel njegova oblačila, zaradi zelo hudih opeklin pa so ga nato prepeljali v urgentni center vojvodinskega kliničnega centra, kjer je čez nekaj ur preminil.

Policija je storilce hitro našla in v navzočnosti staršev ter uslužbencev centra za socialno delo z njimi opravila razgovor. A kot že prej napisano, tožilstvo bo ovadbo verjetno takoj zavrnilo, saj gre za posameznike, ki zaradi svoje mladosti kazensko ne morejo odgovarjati.