Vodušek bo poleti na hladnem

Vladimir Vodušek med zaslišanjem ni prepričal preiskovalnega sodnika.

Objavljeno
14. julij 2012 22.05
Jure Predanič, kronika
Jure Predanič, kronika

Ljubljana – Če bi se pripor odrejal na takšen način, bi se v njem lahko znašlo pol Slovenije, so bile besede Boštjana Penka, zagovornika Vladimirja Voduška, potem ko je preiskovalni sodnik odločil, da bo začasni dom novinarja in urednika ter njegovega domnevnega pajdaša Stanislava Gaberca nekaj časa priporna celica.

Potem ko so v petek pozno popoldne Vladimirja Voduška, novinarja in večinskega lastnika Info TV, in velenjskega poslovneža Stanislava Gaberca pripeljali pred preiskovalnega sodnika celjskega okrožnega sodišča, je ta za oba odredil sodno pridržanje. Danes pa je za oba odredil enomesečni pripor zaradi ponovitvene nevarnosti.

Odvetnik Boštjan Penko je povedal, da je bil zelo neprijetno presenečen nad odreditvijo pripora. Meni namreč, da ta ni upravičena, zato se bo zoper sklep pritožil, sodišče pa mora o pritožbi nato odločiti v 48 urah. »Med drugim sem poudaril, da vsa Slovenija ve, da je Vodušek pridržan, da je v postopku in da nikakor ni mogoče, da bi kdorkoli vstopil z njim v kakršenkoli podoben poslovni odnos, ki bi lahko imel znake kaznivega dejanja. Povsem nemogoče je, da bi Vodušek ponovil kaznivo dejanje,« je povedal, s čim je prepričeval sodnika. Dejal je še, da je tožilstvo pripor med drugim utemeljevalo tudi s slabim finančnim stanjem Voduškovega podjetja, z njegovo vztrajnostjo in pretkanostjo, ki da ju je pokazal. Vodušek je preiskovalnemu sodniku med zaslišanjem pojasnil svojo plat zgodbe in okoliščine, kot jih vidi sam. Meni, da ni storil kaznivega dejanja.

Na sklep o priporu se bo pritožil tudi Boris Kanduti, ki zagovarja 61-letnega velenjskega poslovneža Stanislava Gaberca. Povedal je, da je Gaberc z Voduškom sodeloval kot vir oziroma njegov informator za novinarske prispevke, osebno pa se z dejanji, ki so mu očitana, ni ukvarjal. O tej zadevi je vedel le to, da se je pripravljal novinarski prispevek.

Voduškovo podjetje v slabem stanju

Vladimirja Voduška so celjski kriminalisti na parkirišču na Trojanah aretirali v četrtek zjutraj v trenutku, ko je prejemal označen denar. Tarča izsiljevanja je bil po neuradnih podatkih predsednik uprave podjetja Unior Gorazd Korošec. Ta je to zanikal in navrgel, da Voduška pozna le s televizije. A neuradno je prav Korošec naznanil policiji kaznivo dejanje, Vodušek pa mu je, kot se govori, obljubil, da v zameno za denar o njem ne bo razkril podrobnosti, ki bi mu utegnile škodovati. Neuradno je za molk zahteval vrtoglave zneske.

Vodušek je po aretaciji v spremstvu policistov in kriminalistov predstavnikom sedme sile, ki so ga čakali pred prostori Info TV, kamor so ga pripeljali na hišno preiskavo, dejal, da je s podjetjem Unior poslovno sodeloval, ko pa bi bilo treba posel realizirati, so ga kazensko ovadili.

Nobena skrivnost ni, da je finančno stanje komercialne Info TV, ki je v večinski lasti Vladimirja Voduška, slabo. Plače zamujajo, precej novinarjev pa je zaradi neizplačila honorarjev ali plač odšlo. Prav zato so nekateri že pred časom na ljubljansko tožilstvo podali kazensko ovadbo zaradi kršitve temeljnih pravic delavcev. Za takšen ukrep so se (nekdaj) zaposleni na Info TV odločili, ker jim plač niso izplačevali v dogovorjenih rokih, ni bilo regresov, »pozabili« pa so tudi na plačilo prispevkov za socialno varstvo in odpravnine. Po naših podatkih se tožilci z Voduškom ukvarjajo tudi zaradi suma poslovne goljufije. Ovadil ga je menda nekdanji lastnik Info TV Leo Oblak.