Kujundžičev zagovornik, odvetnik Dušan Csipö je poudaril, da so bili po njegovi oceni dokazi proti obtoženemu zbrani nezakonito in je zato vložil zahtevo za varstvo zakonitosti. Vsi dokazni postopki so temeljili na Kujundžičevi samoprijavi, je dejal Csipö in dodal, da Kujundžiča v zvezi s tem nihče ni opozoril na posledice samoprijave. Za odvetnika je pomembno vprašanje ali je bilo priznanje dano prostovoljno in pod predpisanimi zakonskimi pogoji. Zagovornik je zato predlagal izločitev vseh dokazov, ker se je sodnica Marjeta Dvornik, ki vodi sodni postopek, že seznanila s spisom, pa je predlagal tudi njeno izločitev.
Sodnica bo odločila
O tem, ali so bili dokazi zbrani zakonito, je odločalo že več instanc, in kot je dejal Csipö, je vrhovno sodišče odločilo, da bo razčiščevanje predmet kazenskega postopka, kar je zanj nesprejemljivo, in je zato zahteval izločitev dokazov. Kujundžičeva izjava v samoprijavi je najbolj obremenjujoča, saj ostali dokazi brez te izjave ne potrjujejo kaznivega dejanja, ki se mu očita – poskusa uboja, je še dodal odvetnik Csipö.
Sodnica bo v sorazmerno kratkem času sprejela odločitev glede izločitve dokaza, saj 60-letni Kujundžič na sojenje čaka v priporu, kjer je že od konca septembra in od koder je včeraj prišel na obravnavo. Tako bo treba počakati na pravnomočnost sklepa sodnice in šele takrat bo jasno, kako se bo postopek nadaljeval.
Dušan Csipö se je strinjal, da bi v primeru sojenja zaslišali župana Miho Ješeta in izvedence, dva Kujundžičeva sinova pa bosta po njegovih besedah »osvetlila način razmišljanja, življenje in delovanje obtoženega ter mu s tem kot razbremenilni priči dala dodatno verodostojnost pri zagovoru«.
Kot je znano, se je v prometni nesreči župan Miha Ješe huje poškodoval in utrpel zlom ledvenega vretenca in ključnice.