Ljubljana – LPP je v soboto, kot so zapisali sami, »vstopil na področje integracije prometa in poenotenega plačevanja s terminsko in vrednostno urbano«. Nekatere vozovnice so se tako podražile, kar pa so – razen na svoji spletni strani – medijem sporočili šele včeraj.
Med potniki, sploh tistimi, ki se v središče mesta vozijo z območja integriranih linij, je to povzročilo zmedo in precejšnjo nejevoljo. Vse do zadnjega namreč niso vedeli, katera
cena velja za njihovo vožnjo.
Poleg uvedbe treh novih integriranih linij, prog 60 (Vodice–Ljubljana), 61 (Zapoge–Vodice–Polje) in 62 (Zapoge–Vodice–Šinkov Turn–Skaručna), so podaljšali progo 19L od Iga do Iške vasi in spremenili potek proge 3G v občini Grosuplje. S tem pa so začele veljati tudi nove cene, ki so odvisne od tega, čez koliko območij se potnik prepelje, oziroma od izhodišča potovanja in prestopanja mej posameznih območij. Cena potovanja v enem območju je ostala enaka, in sicer 1,20 evra za vožnjo, vštevši prestopanje v roku 90 minut. Potovanje v dveh območjih stane 1,60 evra, če potnik prečka tri območja, pa bo za vozovnico odštel 2,50 evra.
Od Grosuplja do Ljubljane čez tri območja
Posamezna območja so tako: območje Mestne občine Ljubljana, Brezovica 1 (do končnih postaj prog 6 in 6B), Brezovica 2 (od končnih postaj prog 6 in 6B naprej), Škofljica, Medvode, Ig, Grosuplje in Vodice. Kdor potuje samo po Ljubljani, se torej giblje v enem območju, če potuje iz Ljubljane do Iga, pa v dveh. Tisti, ki se bodo vozili po Grosuplju, bodo za prevoz plačali 1,20 evra. V primeru, da potujejo do Škofljice, bodo prečkali dve območji, do Ljubljane pa tri. Čez koliko območij bo potoval, potnik »pove« že ob vstopu na avtobus. Na validatorju pri vozniku mora tako izbrati število območij in šele potem prisloniti vrednostno vozovnico na čitalnik. Sistem nato na urbani odšteje vrednost prevoza za izbrano število območij.
Največje spremembe cen za brezposelne
Novost LPP bodo najbolj občutili brezposelni, ki so doslej lahko potovali po enotni ceni 17 evrov za mesečno vozovnico. Ta bo odslej veljala le še za eno območje. Če bo brezposelni potnik hotel potovati po dveh ali treh območij, bo moral kupiti običajno vozovnico, ki velja za vse. Cena splošne mesečne vozovnice za dve območji je 49 evrov, za tri pa 63. Kar zadeva precej pozno obvestilo o novih progah in cenah vozovnic, z LPP odgovarjajo, da so obvestilo na spletni strani, facebooku in digitalnih zaslonih na avtobusih objavili takoj, ko je bilo mogoče, saj »obveščanja zaradi zaključevanja testnega obdobja in hkratnega pričetka delovanja nadgradnje sistema ni bilo mogoče urediti prej«.