"Počutimo se kot drugorazredni meščani Ljubljane," je že pred dvema letoma in pol četrtni skupnosti Črnuče in mestni občini Ljubljana pisala stanovalka Tominškove ulice v Nadgorici. Opozorila je na nevarno prometno situacijo na križiščih Tominškove ulice in zahtevala postavitev ogledala ter količkov, ki bi preprečili nepravilno parkiranje. Poleg tega je zahtevala postavitev ekološkega otoka in uličnih označb.
Čeprav je na njen dopis občina takrat odgovorila, pa zadeve še vedno niso urejene, pravi bralka. Zato smo pristojne institucije vprašali, ali se lahko stanovalci Tominškove v prihodnje le pričakujejo izvedbo katere od majhnih investicij, ki bi jim olajšale vsakodnevno življenje.
Kot kaže, si v kratkem vendarle lahko obetajo postavitev uličnih tabel. Z oddelka za gospodarske dejavnosti in promet mestne uprave so sporočili, da so nalog za njihovo namestitev izvajalcu že izdali. Mestno redarstvo se ne strinja z občanko, da je križišče Tominškove ulice in Zasavske ceste zaradi nepravilnega parkiranje nepregledno. "Na omenjenem križišču smo večkrat opravili nadzor in ugotovili, da stanje ne ustreza navedbam stanovalke. Vozila, ki so občasno parkirana ob tem križišču (običajno so to sprehajalci), so parkirana na zasebnem zemljišču, in sicer več kot dva metra od roba vozišča in ne zmanjšujejo preglednosti križišča," so sporočili.
"Mreža zbiralnic odpadkov v MOL je dovolj gosta"
Prav tako se ne bodo uresničile želje stanovalcev po bližnjem ekološkem otoku. Z ljubljanske Snage so sporočili, da je bila na koncu ulice včasih že postavljen ekološki otok, ki pa so ga zaradi povečanja prometne varnosti umaknili. Dodajajo, da zaradi nadgradnje sistema zbiranja odpadkov (zabojnike za embalažo dobijo vsi uporabniki, prebivalci MOL pa še zabojnike za papir) ne načrtuje nameščanja novih zbiralnic. Te imajo namreč v spremenjenem sistemu nekoliko drugačno vlogo - namenjene so le občasnim presežkom posameznih vrst odpadkov. Izjema je steklo, za katerega ocenjujejo, da je mreža zbiralnic dovolj gosta.
"V MOL in primestnih občinah je trenutno postavljenih 2901 zbiralnic, na katerih je 9456 zabojnikov za ločeno zbiranje odpadkov. Na območju delovanja Snage imamo eno zbiralnico ločenih frakcij na 124 prebivalcev, kar je enkrat več, kot je predpisano z občinskim odlokom," poudarjajo.