Erjavec je v izjavi za medije po današnjih sejah organov stranke opomnil, da koalicijska pogodba predvideva dodatnih 40 milijonov evrov za letni dodatek oz. za regres upokojencev. Že s prejšnjim finančnim ministrom Dušanom Mramorjem so se dogovorili, da bodo za to namenili 19 milijonov evrov dodatnih sredstev. Očitno pa so se razmere po Erjavčevih besedah v zadnjem mesecu zelo spremenile na bolje.
Podpisana sta bila namreč dogovora tako s sindikatom Fides kot z drugimi sindikati javnega sektorja, slednji predvideva dodatnih 56 milijonov evrov za povišanje plač v prihodnjem letu. Prav tako je SMC uspela s predlogom o 2. januarju kot dela prostem dnevu. V Desusu zato pričakujejo, da bo že v letu 2017 vsem upokojencem izplačan regres oz. da se bo v tem pogledu celoti realizirala koalicijska pogodba.
Erjavec je razkril, da je to razpravo že v torek odprl na sestanku koalicije. Ta se je sicer dogovorila o vladni obravnavi predloga, s katerim bi upokojencem s 40 leti pokojninske dobe zagotovili zvišanje pokojnin na 500 evrov. Je pa Erjavec ob tej priložnosti odprl tudi vprašanje regresa za upokojence, a je, kot je dejal, naletel na slabo voljo, zlasti pri ministrici za finance Mateji Vraničar Erman.
Kot je zatrdil Erjavec, bodo pri tej zahtevi v Desusu vztrajali, na četrtkovem sestanku koalicije pa bo premierja Mira Cerarja tudi seznanil z današnjimi sklepi organov stranke. »Glede na to, da se je finančna situacija izboljšala, mislim, da so naše zahteve utemeljene,« je poudaril.
Prepričan je, da bo Cerar imel posluh za to zahtevo, saj so upokojenci najbolj ranljiva skupina prebivalstva. »Če tega posluha ne bo, pa lahko pričakujemo zelo resne težave pri delovanju koalicije,« je pojasnil. Če torej zahteva ne bo uresničena, bodo v Desusu to po njegovih besedah šteli »za kršitev koalicijske pogodbe in zlasti za zelo neetično politiko«.













