Dan, preden je Frangež objavil dokument, je vlada medijskim hišam POP TV in Radiotelevizija Slovenija sicer zavrnila dostop do tega dokumenta. Na ministrstvu poudarjajo tudi, da iz nobene odločbe informacijskega pooblaščenca nedvoumno ne izhaja, da je predhodno odločil o dostopu do tega dokumenta.
Poročilo o tranzitu orožja je septembra 1993 pripravil tedanji minister za obrambo Janez Janša.
Popravek
Zgornje besedilo je priredba novice STA, objavljene 31. avgusta 2011 ob 16:22. Naslednjega dne, 1. septembra, je STA navedbe demantirala in objavila dve novici: ob 13:30 (popravek) in ob 14:07 (ugotovitve preverjanja). Oboje smo na spletni strani nenamerno spregledali in s tem dezinformirali bralce. Zato na podlagi 26. čl. Zakona o medijih objavljamo popravek, ki ga je zahteval Matjaž Frangež in se v celoti glasi takole:
1. Dokument je v celoti javno dostopen v Državnem zboru RS.2. V odločbi, s katero je bilo odločeno o statusu dokumenta, je dokument naveden štirikrat. V dokumentaciji DZ RS se namreč večkrat pojavi tudi le v posameznih delih. Posledično je večkrat naveden tudi v odločbi informacijske pooblaščenke (IP). V odločbi IP je v eni alineji naveden celoten dokument oz. vse strani dokumenta, v treh drugih alinejah odločbe pa so vnovič navedene nekatere posamezne strani dokumenta (v eni alineji dejansko zgolj strani 12-19). V odločbi IP je torej kot javen eksplicitno naveden celoten dokument in trikrat posamezni deli tega dokumenta.3. Kaže, da so pregledovalci dokumentacije v DZ RS zaznali le eno izmed štirih alinej (tisto s strani 12-19), kjer je dokument omenjen. Če bi v DZ RS včeraj korektno pregledali celotno dokumentacijo, bi ugotovili, da moje navedbe držijo.4. V naslednjih dneh se bom odločil, ali bom zoper oba državna organa, katerih predstavniki so me včeraj neutemeljeno označili za storilca hujšega kaznivega dejanja, sprožil ustrezne odškodninske postopke.
Matjažu Frangežu in uporabnikom Dela.si se za sprodrsljaj iskreno opravičujemo.