Odbor DZ za finance in monetarno politiko konec junija ni soglašal s predlaganimi členi in dopolnili novele zakona o SDH, nasprotovala mu je tudi vlada. Ocenila je, da širitev nadzornega sveta s pet na sedem ni potrebna, poleg tega bi predlog med drugim prinesel konflikt interesov, saj nadzorniki skrbijo za nadzor nad uresničevanjem strategije upravljanja z državnim premoženjem, ne pa za njeno oblikovanje.
Poslanci SD s prvopodpisanim Janom Škobernetom ter poslanec DeSUS Primož Hainz pa so s predlogom želeli spremeniti miselnost glede upravljanja z državnim premoženjem. Ureditev nadzornega sveta pa ni edina pomembna stvar v predlogu, saj bi ta lahko prinesel bistveno bolj pomembne določbe, je danes izpostavil Škoberne.
»Ena je denimo ta, da bi si pred prodajo morali postaviti cilje, ki jih želimo s prodajo doseči. Cenovne in ostale. In ko bi bil postopek obveznih pogajanj, ki sedaj niso obvezna, zaključen, bi bil nadzorni svet dolžan preveriti ali je uprava tekom postopka uprave te cilje dosegla,« je ponazoril. V Levici so v tem mandatu predlagali že dve rešitvi, ki bi to udejanjili tudi v praksi, je spomnil Luka Mesec, zato so predlog novele zakona podpirali.
V SMC ga niso, v DeSUS so bili, kot je povedala Marija Antonija Kovačič, deljenega mnenja. A na koncu so ocenili, da ne bi prinesel izboljšave obstoječega zakona. »Večno spreminjanje organov upravljavca državnega premoženja in njihovih pristojnosti sploh, ko gre za tako korenite posege, je prej del problema kot del rešitve,« je menila.
Podobno so ocenili v SDS. Kot je povedal Marko Pogačnik, so prepričani, da »rešitve niso v pozitivnem kontekstu in ne bi pripomogle k boljšemu upravljanju državnega premoženja«. Predloga niso podpirali v NSi, pri čemer je Jožef Horvat ugotovil, da vsi poslanci niso zadovoljni z upravljanjem državnega premoženja. Rešitev je po njegovem privatizacija.
Alenka Bratušek (NP) je povedala, da ne nasprotujejo, da delavci soupravljajo slovenska podjetja: »Dejstvo pa je, da je SDH nekoliko specifično podjetje in po naši oceni bi težko določili tiste predstavnike delavcev, ki bi enakovredno lahko zastopali vse interese, ki jih SDH pri svojem delu mora upoštevati.«