Izračun stroškov za volilno kampanjo, ki jih SDS terja od njega, je po Lahovem mnenju privlečen za lase, poleg tega pa je za kampanjo precej prispeval sam.
Stranka je po poslančevi oceni navedla višji vložek v volitve, kot je bil dejanski, znesek pa je pri izračunu delila na izvoljene poslance. A bi ga po njegovem mnenju, če že, morala deliti na vse kandidate. »Če bi znesek, ki ga je uradno zapravila za volitve, delila na vse kandidate, bi bila SDS prej dolžna meni, kot jaz njej,« je ocenil Lah, ki namerava sodišču odgovoriti v roku enega tedna ali desetih dni.
SDS je sicer tako Čuša kot Laha po odhodu iz te stranke spomnila na zavezo, ki so jo podpisali njihovi kandidati, da bodo v primeru izstopa iz poslanske skupine SDS povrnili sorazmerni del stroškov iz volilne kampanje. Pozvali so ju še, naj v skladu z zavezo v pogodbi odstopita s funkcije poslanca.
A tega ni storil nobeden od njiju. Po Lahovem mnenju je to neupravičena zahteva, saj je volivcem odgovoren, da nadaljuje z delom, ne glede na to, pod katero politično barvo.
Lah je še pojasnil, da so t. i. bianco zavezo podpisali vsi kandidati na listi SDS. A je obenem spomnil, da so se vsi zavezali tudi programu stranke, ki pa mu SDS ne sledi. Po njegovih besedah je težko delati v poslanski skupini, če je rdeča nit politike te stranke nekaj, kar se mu zdi nepomembno in preživeto, ne pa delo za dobro ljudi in za boljšo prihodnost. Lah je namreč ocenil, da bo zaveze svojim volivcem lažje uresničil, če iz stranke izstopi.
Tako Lah kot Čuš v DZ zdaj delujeta kot nepovezana poslanca.













