Ljubljana – Iz pisarne kardinala Franca Rodeta so včeraj sporočili, da so zadevo o domnevnem očetovstvu predali odvetniški pisarni (Zidar Klemenčič, op. p.), zato v zvezi s prihodnjimi ravnanji kardinala ne bodo dajali pojasnil. Iz javnosti se umika tudi Peter S., ki pravi, da je dosegel svoje: privolitev Rodeta v test očetovstva.
Nad Rodetovimi »neumestnimi odzivi« pa so ogorčeni Petrovi sorodniki. Eden od njih pravi, da se Rode in Tanja Breda »zagotovo nista razšla kot Bogomila in Črtomir, temveč tako, da je morala sirota z majhno potovalko oditi na delo v nemški Siemens«. Tam pa so takoj ugotovili, da je prišla s ponarejenim zdravniškim spričevalom in – noseča. Ker na Siemensu nosečnic niso zaposlovali, se je po besedah domačih znašla v sanatoriju Sv. Jožefa. »Kdo ji je pomagal tja, lahko samo ugibamo. O tem Tanja Breda nikdar ni hotela govoriti,« so dejali. Ker je bila kot nezaposlena brez zdravstvenega in socialnega zavarovanja, je moral njen sin po rojstvu v sirotišnico. To je Peter tudi zapisal v tretjem pismu kardinalu Rodetu, ki mu ga je poslal minuli ponedeljek: »Prva leta svojega življenja sem odraščal v sirotišnici, ker moj oče ni hotel imeti ničesar z mano«.
Peter je z javnim razkritjem zgodbe, pravi, dosegel, kar je želel, Rodetovo privolitev v test očetovstva: »To je edino, kar sem želel in s tem se iz javnosti umikam. Žal mi je le, da gospod Rode ni hotel stopiti v stik z menoj prej, ko sem do njega poskušal priti diskretno.« Kdaj bo kardinal opravil test DNK, kot je javno obljubil, še ni jasno. Pravniki menijo, da bi Peter S. lahko kardinala tožil in prek sodišča terjal ugotavljanje očetovstva.
Včeraj se je prvič po izbruhu afere oglasil ljubljanski nadškof metropolit Anton Stres in v svojem in v imenu vseh članov Slovenske škofovske konference izrekel moralno podporo Rodetu.