Celjski Stari grad bo spet v znamenju srednjega veka

Jutrišnji tradicionalni srednjeveški dan bo vrhunec letošnjega poletnega dogajanja v knežjem mestu.

Objavljeno
29. avgust 2014 21.13
Špela Kuralt, Celje
Špela Kuralt, Celje
Celje − Obiskovalce mestnega središča so že danes dopoldne navdušili člani italijanske skupine, ki so pripravili predstavo z zastavami. Mesto je še bolj oživelo popoldne, ko se je skozi mestno središče sprehodila Žovneška konjenica. Obiskovalcem je bilo na ogled tudi nekaj stojnic, ki so že napovedovale jutrišnje srednjeveško dogajanje na Starem gradu.

Dežela Celjska vabi je naziv tradicionalne prireditve, ki se bo na Starem gradu začela jutri ob 15. uri. Vse do 21. ure bo na gradu nad Celjem mogoče začutiti vzdušje srednjega veka, predvsem grajskega življenja. Vsi, ki bodo prišli v ta trški vrvež, bodo lahko pokušali hrano in jo tudi kupili na srednjeveški tržnici, se srečali z grajsko gospodo, sodelovali v lokostrelskih, mečevalskih in drugih delavnicah.

Osrednje dogajanje bo na grajskem dvorišču, kjer organizatorji, Zavod Celeia Celje in Mestna občina Celje, obljubljajo spektakularno ognjeno predstavo. Nastopile bodo tudi viteške skupine, poleg domače še skupine iz Češke, Hrvaške, Slovaške in Francije. Dogajanje je vedno zabavno tudi za otroke, ki se lahko preizkusijo v mečevanju, lokostrelstvi, izdelavi ščitov, ježi viteških konj.

Cesta na Stari grad bo jutri zaradi prireditve zaprta, zato so organizirali avtobusne prevoze s stare avtobusne postaje.