Emisije pod zakonsko dovoljenimi

Emisije Lafarge Cementa, ki je ta mesec uvedel 36-urni delovni teden, so bile tudi julija bistveno pod zakonsko dovoljenimi. Rezultati meritev pa potrjujejo strokovnost, odgovornost in kompetentnost zaposlenih.

Objavljeno
10. avgust 2009 13.30
Ta.R./STA
Ta.R./STA
Trbovlje - Emisije Lafarge Cementa, ki je ta mesec uvedel 36-urni delovni teden, so bile tudi julija bistveno pod zakonsko dovoljenimi. Julija je podjetje obratovalo devet dni, z uporabo alternativnih goriv pa so pričeli 24. julija. Pri tem so uporabili 188 ton gorljivih odpadkov in 65 ton odpadnih olj.

Uprava trboveljske cementarne ocenjuje, da podjetje v celoti uspešno obvladuje tehnologijo nadomeščanja fosilnih goriv z alternativnimi. Emisije se tako tudi v juliju v nobenem primeru niso približale zakonsko dovoljenim.

Ker gre za sosežig alternativnih goriv, veljajo strožji predpisi, cementarna tudi bistveno manj obremenjuje okolje, kot bi ga lahko pri obratovanju s klasičnimi fosilnimi gorivi.

Rezultati meritev pa potrjujejo strokovnost, odgovornost in kompetentnost zaposlenih, ki z napravami upravljajo, ter upravičenost tehnoloških investicij v zadnjih letih, so prepričani v vodstvu Lafarge Cementa.

Družba poleg slovenskega dobavitelja, ki predeluje slovensko plastiko, pridobiva večji del odpadne plastike od avstrijskega podjetja Thermoteam. Med njegovimi surovinami predstavlja pomemben delež tudi odpadna plastika iz Slovenije. Odpadna olja trboveljski cementarni dobavljajo izključno slovenska podjetja, vsa olja pa so zbrana in predelana v Sloveniji.

Sicer pa se je Lafarge Cement zaradi znižanja obsega del odločil za uvedbo 36-urnika za obdobje petih mesecev. S skrajšanim delovnim časom in zniževanjem stroškov na drugih področjih se želijo v podjetju izogniti ukrepom, kot bi bila odpuščanja zaposlenih.