Vmes bo sprejela svoje stališče do različnih pravnih mnenj še statutarnopravna komisija stranke. Prvo pravno mnenje je priskrbela Pivčeva in pravi, da jo lahko z mesta razreši le kongres, ki jo je tja tudi postavil, drugo pa Tomaž Gantar, predsednik sveta stranke, in po njem lahko odpokliče predsednico tudi svet stranke.
V najmanjši koalicijski partnerici poteka očiten interni strankarski spopad, kot ga še ni bilo. Desus je razklan. To je pokazalo tudi glasovanje o razširitvi dnevnega reda včerajšnje seje sveta stranke, ki je s 27 glasovi za, 23 proti ter dvema vzdržanima podprl predlog, da se na tej seji glasuje tudi o razrešitvi predsednice in imenuje začasno vodstvo stranke do kongresa. Ta naj bi bil predvidoma najpozneje 30. novembra.
Aleksandra Pivec je po prekinitvi seje povedala, da bo o vnovični kandidaturi za predsednico na tem kongresu še premislila. Desus je v nekaj mesecih pripeljala do razkola, zaradi katerega se lahko, je slišati, zgodijo tudi večji izstopi po lokalnih odborih. Očitki niso povezani le z dvomi o njenih zasebno-službenih potovanjih na Obalo in Kras ter afero Sript, temveč tudi z načinom vodenja in kadrovanja.
Vodja poslancev Franc Jurša, ki je Pivčevo tudi danes večkrat pozval k odstopu, je ob odhodu novinarjem dejal, da zaenkrat ostajajo poslanska skupina stranke, a da bodo zadevo dokončali. »To ni zaključek, ampak na nek način novi začetek,« je ocenil.