Ljubljana - Labilne vremenske razmere, ki so v torek gotovo vplivale na počutje ljudi, niso edini razlog za absurdne izjave vodstva poslanske skupine SDS. Svoje je morala prispevati tudi slaba vest, ocenjuje poslanec LDS Pavel Gantar. Trditi, da bi lahko bilo delo državnega zbora še boljše, če ne bi "LDS ves čas nekaj težila, obstruirala in nastopala pozersko, je absurdno", je na novinarski konferenci, namenjeni tudi oceni dela poslanske skupine LDS v prvem delu mandata, dejal Gantar.
Zakaj se v SDS toliko ukvarjajo z LDS, je zame neznanka, če pogledamo stvar malo širše, pa vidimo, da se vladajoči koaliciji kopičijo problemi, je povedal Gantar. "Denimo nizka gospodarska rast, omahovanje glede reform, spodleteli poskus vsaj minimalne davčne reforme, odstopi razočaranih političnih funkcionarjev in težave pri sestavljanju proračuna, ob tem pa se ukvarjajo le z LDS."
Pri delu vladnih strank prevladuje prepričanje, da LDS na pamet in brez premisleka nasprotuje vsem predlogom vlade, je dejal Gantar in zatrdil, da temu ni tako, čeprav je res, da so bili pri nekaterih ključnih projektih vlade, ki so merili le na utrjevanje politične moči, zelo kritični. Omenil je zakon o javnih uslužbencih, zakon o RTV Slovenija in zakon o dostopu do informacij javnega značaja. Ocenil je tudi, da poslanci LDS prevladujejo pri diskusijah tako na parlamentarnih odborih kot v državnem zboru, "je pa res, da vladne stranke naše razprave zelo motijo".
Gantarju se zdi tudi "nedostojno in neokusno", da poslanci v DZ ali na novinarskih konferencah komentirajo posamezne oddaje na RTV Slovenija, kar so v torek storili predstavniki poslanske skupine SDS. Svojih zasebnih stališč glede tega po njegovem ne morejo razlagati kot javnih stališč. "Očitno se uredništvo RTVS postopoma seli v državni zbor in zgodi se lahko, da se bodo uredništva drugih medijev čez čas vsaj simbolno preselila na vlado."
Ob tem je poslanec LDS ocenil tudi, da predsednik vlade Janez Janša "uvaja pedagoško demokracijo, ko predava medijem, kako morajo pisati, po drugi strani poslanci SDS poslancem LDS predavajo, kako se morajo obnašati, ljudem pa predavajo, kako radi morajo imeti to oblast". Taka "pedagoška demokracija" lahko po njegovem mnenju pripelje k precej tiranskemu, zatiralskemu režimu.