Novi zakon o integriteti in preprečevanju korupcije sicer zaostruje pogoje in prepoveduje poslovanje s podjetji, v katerih imajo funkcionarji več kot petodstotni delež. Vendar hkrati določa, da pogodbe, ki so jih naročniki sklenili pred uveljavitvijo zakona, ostanejo v veljavi do izteka pogodbenega roka, še navaja komisija.
Golobič je zadovoljen, da so ugotovitve komisije pokazale, da so bile vse obtožbe neutemeljene, zlonamerne in politično motivirane.
Komisija za preprečevanje korupcije je poslovanje podjetja Ultra z državo preverila po objavi pisma prejšnjega ministra za gospodarstvo Mateja Lahovnika predsedniku vlade Borutu Pahorju, v katerem ga seznanja, da se družbe iz skupine Ultra prijavljajo na javne razpise ministrstev in družb v državni lasti.
Golobič je v odzivu na ugotovitve komisije dejal, da se sprašuje, kaj je Lahovnika vodilo pri tem poskusu precej podle diskreditacije njega in stranke Zares in pri odhodu iz vlade. Lahovnik pa nam je povedal, da je vse že povedal v pismu, dodal je le: »Vesel sem, da se vračam na fakulteto in da mi ni več treba delovati v družbi ljudi, ki mislijo, da je takšno delovanje korektno.«
Več v četrtkovi tiskani izdaji Dela