Aleš Hojs, obrambni minister in do nedavnega član glavnega odbora Združenja za vrednote slovenske osamosvojitve (njegovega imena med članstvom na spletni strani društva ni več zaslediti), katerega predsednik Slavko Kmetič je kot edini predstavnik veteranskih združenj na današnjem odboru s povzdignjenim glasom žugal navzočim poslancem naj »končno že rečejo bobu bob«, je ob državnem prazniku »po lokacijsko teritorialnem principu« preimenoval Vojašnico Franca Rozmana Staneta. Za to ima absolutno pravico, saj mu tako veleva 42. člen zakona o obrambi.
Hojs od odločitve ne namerava odstopiti. Poudaril je, da od svoje odločitve, za katero prevzema odgovornost, ne odstopa zaradi »lastnih moralnih načel« in zato, »ker bi to bilo skrajno nekorektno do svojcev padlih v osamosvojitveni vojni«. Soglasja o tem, da se naj vojašnica poimenuje po njenem pokojnem soprogu, po Hojsovih besedah ne namerava umakniti niti Peperkova žena. Hojs se je glede svoje odločitve o pre(po)imenovanju vojašnic posvetoval zgolj s svojci šestih padlih v osamosvojitveni vojni, »tistih, ki so padli kot formalni člani TO«. Načelnik generalštaba SV Dobran Božič se po Hojsovih besedah »ni želel vpletati v to«.
V ideološko razpihnjeni in čustveno začinjeni debati so poslanci na odboru sicer s sedmimi glasovi za (SD, DL, PS, DeSus, SLS) in petimi proti (SDS, NSi) sprejeli sklep, s katerim Hojsa pozivajo, naj razveljavi odredbo o preimenovanju Vojašnice FRS. Prav tako so izglasovali sklep o tem, da naj se skladno z zakonom o obrambi uredijo ustrezne rešitve glede preimenovanj slovenskih vojašnic, ter da naj se vojašica v Škriljah preimenuje v vojašnico TO, vojašnica FRS naj ostane vojašnica FRS, vojašnica v Šentvidu, ki jo je minister pred kratkim preimenoval v vojašnico TO, pa naj dobi ime po Edvardu Peperku«.
Predlagatelj sklepov, Janko Veber (SD) je »s širino izglasovanih sklepov« zadovoljen: »Zato upam, da bo minister upošteval tretji sklep in bo vojašnico TO v Šentvidu preimenoval v Vojašnico Edvarda Peperka, FRS pa ostane FRS«.
Kljub nenehnemu zatrjevanju koalicijskih poslancev, da ne želijo ideoloških sporov, je Veber danes še opozoril na jasno dejstvo, da »se je preimenovanje Vojašnice FRS časovno zgodilo po proslavi, ki je zanetila ideološke spore«. Hojs je ta očitek sicer zavrnil, mu je pa predsednik odbora Franc Jurša (DeSus) navrgel, da mu ne verjame, »da še ni kdo drug sodeloval pri tej odločitvi«, ki je po besedah predstavnikov DL, PS, SLS in SD v odboru, »prišla ob nepravem času«.
Sonja Ramšak iz vrst SDS (prav tako članica Združenja za vrednote slovenske osamosvojitve, katere predsednik sedi v nadzornem svetu RTV in v odboru za državne proslave), je ministra na razpravi opozorila, naj »ne kleca pred pritiski koalicije in medijev, ter da naj od svoje odločitve ne odstopi«, njena poslanska kolegica Eva Irgl pa je ministru za »očitno izjemno pogumno odločitev« celo čestitala.
Ob tem naj omenimo, da je tudi zveza združenj borcev za vrednote NOB na obrambnega ministra Hojsa naslovila pismo, v katerem ga poziva, naj premisli o preimenovanju vojašnice.