Mariborčani dobili prvi dve operacijski mizi

V Mariboru so kot prvi dobili dve operacijski mizi podjetja Soča oprema, ki ju je ministrstvo za zdravje po dolgotrajnih zapletih kupilo za slovenske bolnišnice.

Objavljeno
11. september 2006 22.32
Petek: Direktor podjetja Soča oprema Bojan Bokalič je z ministrstvom za zdravje podpisal pogodbo o dobavi 18 operacijskih miz za slovenske bolnišnice.
Maribor - V Mariboru so danes kot prvi dobili dve operacijski mizi, ki ju je ministrstvo za zdravje po dolgotrajnih zapletih kupilo za slovenske bolnišnice. Namestili so ju v dvorani, kjer bodo v prihodnje izvedli načrtovani program operacij na odprtem srcu, dokončno montažo miz pa naj bi dobavitelj, podjetje Soča oprema, izvedel najkasneje do naslednjega ponedeljka, je poročal Radio Slovenija.

Preden bodo v bolnišnici začeli uporabljati novi operacijski mizi, bodo strokovnjaki Soča opreme še dodatno usposobili ljudi, ki bodo delali z njimi. Skupinsko izobraževanje za vse slovenske bolnišnice se bo začelo naslednji ponedeljek v Mariboru. Če bo vse potekalo v skladu z dogovori, naj bi s prvimi operacijami na novih operacijskih mizah v mariborski bolnišnici začeli čez 14 dni.

Podjetje Soča oprema, ki je bilo po številnih zapletih izprano na razpisu ministrstva za zdravje, bo skupaj dostavilo 18 miz v pet slovenskih bolnišnic.

Zadnja bo novomeška bolnišnica

Po načrtu dobave in montaže miz, ki ga je 11. avgusta predstavil direktor in večinski lastnik podjetja Soča oprema Bojan Bokalič, bosta naslednji na vrsti splošni bolnišnici Murska Sobota in Izola; prva bo dobila tri, druga pa eno mizo predvidoma do začetka oktobra. Sledil bo Onkološki inštitut, ki naj bi sedem miz prejel do sredine oktobra. Zadnja bo novomeška bolnišnica, kjer naj bi z operacijami na petih novih mizah začeli do konca oktobra.

Kot je znano, je minister za zdravje Andrej Bručan 4. avgusta z Bokaličem podpisal 336 milijonov tolarjev vredno pogodbo o dobavi in montaži 18 operacijskih miz s pripadajočo opremo. Pogodba s Sočo opremo je bila podpisana kljub revizijskima zahtevkoma neizbranih ponudnikov Medicoengineeringa in Sanolaborja, kar je omogočila nova zakonodaja s področja revizije postopkov javnega naročanja.