Kam po končani osnovni šoli in kam na fakulteto? Na današnjem informativnem dnevu osnovnošolci in dijaki iščejo odgovore na ta vprašanja, tiste neopredeljene pa jutri čaka še en dan za iskanje in pridobivanje informacij. Nekaj bodočih dijakov in študentov nam je zaupalo, kaj so izvedeli na informativnih dneh.
Samanta Gašperčič, Koper
Na fakulteti za družbene vede sem se pozanimala za smer evropske študije in za analitsko sociologijo. FDV ni bila moja edina izbira, razmišljala sem še o filozofski fakulteti med študijem geografije in sociologije. Vendar moram priznati, da so me na FDV prepričali, tako da sploh ne vem, ali bom šla pogledat na filozofsko. Izvedela sem dosti koristnega in ugotovila, da imamo mladi veliko možnosti za študij in da si ustvarimo dobro prihodnost. Pomembno je, da delamo na sebi in razširjamo svoje znanje, zato se mi zdi FDV prava izbira za to.

Samanta Gašperčič. Foto: Vida Verdev
Lara Nemeš, Komenda
Trenutno obiskujem Osnovno šolo Komenda - Moste. Najprej sem se odločala med Gimnazijo Bežigrad in Gimnazijo Poljane. Bežigrajska mi je bila že takoj zelo všeč, zato se bom odločila zanjo. Izvedela sem, da se mi lahko še posebej prilagodijo, ker sem športnica. Treniram namreč ritmično gimnastiko, in tudi če manjkam pri pouku, se lahko vse dogovorimo. Na športnem oddelku bomo imeli več športne vzgoje, zato lahko grem na trening kadarkoli, tudi če je to zjutraj ali popoldne. Super je bilo, izvedela sem vse, kar sem potrebovala.

Lara Nemeš. Foto: Vida Verdev
Nik Fajfer, Celje
Trenutno obiskujem medijsko šolo v Celju. Na informativni dan sem šel na ekonomsko fakulteto, zdaj grem pogledat še na pravo in javno upravo. V prvih desetih minutah, ko so začeli kazati matematiko, sem namreč ugotovil, da to ni zame, da me ekonomija ne zanima. Preveč je matematike, zato grem pogledat še drugam.

Nik Fajfer. Foto: Vida Verdev
Nejc Grošelj, Koseze
Obiskujem Osnovno šolo Valentina Vodnika in Bežigrad ni bil moja edina izbira. Pogledal bom še kje drugje, da imam pri odločanju na razpolago več možnosti. Veliko so mi povedali o samem delu na šoli, kako se programi izvajajo in v čem se bežigrajska gimnazija razlikuje od drugih. Lahko smo si tudi ogledali šolo in njene prostore, da vidimo, ali nam je všeč, navsezadnje bomo v izbrani šoli preživeli prihodnja štiri leta. Zanima me splošni program, mednarodni niti ne, mogoče bi se odločil le za mednarodno maturo, ampak ta odločitev me čaka šele zadnji dve leti.

Nejc Grošelj. Foto: Vida Verdev
Anže Gavez, Ptuj
Na Fakulteti za družbene vede sem poslušal predstavitev smeri tržno komuniciranje in odnosi z javnostjo. Zanimata me še ekonomija in mogoče šport, saj treniram rokomet. Če bi šel na fakulteto za šport, bi se vpisal na smer kineziologija, a verjetno ne bom prišel na program zaradi ocen. Glede na to se precej nagibam k FDV. Zanimalo me je, katere predmete bi se učili, kakšna je razlika med FDV in ekonomsko fakulteto. Izvedel sem tudi, da je tukaj veliko društev in kaj se v njih počne. Bilo je zanimivo, so mi bili kar všeč. Na začetku nisem imel neke predstave, kako bo videti, ampak so dobro predstavili programe.

Anže Gavez. Foto: Vida Verdev
Tosja Tič, Ljubljana
Obiskal sem umetniško šolo, saj že od nekdaj vem, da je to šola zame. V ožjem izboru pa imam še druge šole, in sicer se odločam še med Waldorfsko šolo in Gimnazijo Ledina, ki ju bom šel pogledat še jutri. Za umetniško šolo ne potrebujem sprejemnih izpitov, upoštevajo se samo točke iz 7., 8. in 9. razreda. Danes pa sem izvedel še, kako poteka pouk, izpostavili so, da se učitelji ukvarjajo z vsakim posameznikom posebej, da je delo v šoli dinamično in nisi v šoli samo zato, da ti rečejo, kaj se nauči, ampak se pogovarjajo in ukvarjajo s teboj. Veliko je dela in poudarka na umetnosti, kar mi je še posebej všeč.

Tosja Tič. Foto: Vida Verdev
Jaka Lapanja, Šebrelje
Obiskujem Gimnazijo Šiška in se še odločam med ekonomijo ter pravom. Na Pravno fakulteto grem popoldne, trenutno pa sem na ekonomski fakulteti izvedel, kako se povezujejo s številnimi mednarodnimi šolami, kar me tudi zelo zanima. Med študijem si namreč želim na izmenjavo in tudi delo v tujini me zanima. Najraje bi odšel v Nemčijo, ker dobro govorim nemško. Po prvem letniku študija se bom najverjetneje usmeril v menedžment, vsekakor pa bom nadaljeval študij tudi na magistrskem programu.

Jaka Lapanja. Foto: Vida Verdev
***
Bodoči dijaki in študenti, izberite srednjo šolo ali fakulteto tudi z našo pomočjo!

Središčna vstopna točka za bodoče študente (Interaktivni brskalnik)

Središčna vstopna točka za bodoče dijake (Interaktivni brskalnik)













