Na Krvavcu danes prva smuka

Prvi dan bo obratoval le del naprav, smučarske proge pa bodo še zasneževali.

Objavljeno
06. december 2016 21.09
Krvavec
Blaž Račič
Blaž Račič

Cerklje na Gorenjskem – Na smučišču Krvavec bodo danes z zagonom žičniških naprav začeli zimsko smučarsko sezono, čeprav vse naprave še ne bodo obratovale.

Za obratovanje bodo poleg dostopne kabinske žičnice pripravljene šestsedežnica Vrh Krvavca, štirisedežnica Tiha dolina, vlečnica Luža in dvosedežnica Njivice s pripadajočimi smučarskimi progami pa tudi dvosedežnica Kriška planina, je sporočil Luka Vrančič iz RTC Krvavec in dodal, da bodo danes cene smučarskih vozovnic še predprodajne (dnevna vozovnica za odraslega stane 27 evrov).

Za zdaj si obetajo, da se bodo uresničile napovedi vremenoslovcev o ohladitvi v začetku prihodnjega tedna, ki jo bodo izkoristili tudi za zasneževanje preostalih prog.

V zadnjih desetih letih je na Krvavcu na sezono povprečno smučalo 170.000 smučarjev, kolikor jih pričakujejo tudi letos.