Napadeni škofjeloški župan bo občino vodil od doma

Župan Miha Ješe je utrpel zlom ledvenega vretenca in ključnice. Napadalca pozna, a razloga za napad nanj ne pozna.

Objavljeno
05. oktober 2016 15.51
Miha Ješe
N. Č., STA
N. Č., STA

Škofja Loka - Škofjeloški župan Miha Ješe je teden dni po napadu nanj danes obiskal svoje sodelavce na občini in spregovoril medijem.

Občino namerava še naprej voditi, a začasno kar od doma, kjer bo imel tudi kolegije s sodelavci. »Žal nekaj časa za občane ne bom dosegljiv, bom pa lahko odgovarjal na njihova vprašanja v pisni obliki.«

Pojasnil je, da se je v sredo zjutraj kot običajno s kolesom peljal v službo. »Pred Tehnikom se mi je naenkrat zabliskalo in čez nekaj časa sem se zbudil v reševalnem vozilu. Policisti so me spraševali, kako in kaj. Poklical sem v službo, da me ne bo, in poklical domov,« je dogodke izpred tedna dni opisal Ješe. Pri tem se je zahvalil policistom, reševalcem in osebju ljubljanskega kliničnega centra, kamor so ga nato odpeljali.

Kot je povedal, je utrpel zlom ledvenega vretenca in ključnice. »Še dobro, da sem imel čelado, kajti glava je ostala cela,« je izpostavil Ješe in povedal, da je sicer imel pretres možganov, vendar ni čutil glavobola ali drugih posledic.

Zaradi zloma mora nositi opornico en mesec, zato bo pretežno počival. »Bistveno je, da se pozdravim,« je dejal in povedal, da je prejel ogromno dobrih želja za okrevanje tako od Ločanov kot tudi iz Ljubljane in celo tujine.

Napadalca pozna iz gimnazijskih let

Blaža Kujundžiča, ki ga je po dosedanjih podatkih namerno zbil in ga glede na smer preiskave poskušal ubiti, Ješe pozna od leta 1971, saj je dve leti za njim prišel na gimnazijo. »Nisem pa z njim imel nobenih posebnih kontaktov, tudi v zadnjem času ne. Zato mi je čisto nelogično, zakaj me je vzel na piko,« je izpostavil Ješe. Pojasnil je, da sta se pozdravljala, kaj več od tega pa ne, nikdar se tudi ni najavil za srečanje z njim na občini.

Tudi tega ne razume, kako bi bil lahko povezan z besedami, ki jih je ob prihodu pred preiskovalnega sodnika izrekel Kujundžič, in sicer »Živela svobodna Slovenija! Smrt tranzicijskim nepravilnostim!«. Kot je dejal Ješe, ki je dolgo vodil Gorenjsko predilnico, se v tem ne vidi: »Vem, da sem v Gorenjski predilnici dobro delal. To lahko najbolje povedo moji sodelavci. 700 jih je v pokoju, namesto da bi šli v stečaj.«

Preiskovanje motivov bo Ješe prepustil policiji, poleg tega »računa, da bo svoje naredilo sodstvo«.

Ne razmišlja o tem, da bi okrepil varovanje na občini. Spomnil je, da so bila nekoč vrata občinske stavbe zaprta. »Prva stvar, ki sem jo naredil, ko sem začel županovati, je bilo, da sem vrata umaknil in zagotovo jih ne bom dal nazaj,« je dejal.

O odškodninski tožbi zaenkrat še ne razmišlja. »Najprej se bom skupaj spravil, potem bomo pa videli. Zagotovo bom zahteval vsaj povračilo škode,« je dejal in dodal, da potrebuje novo kolo, saj je obstoječe povsem uničeno.