Ljubljana – V Zavodu Tivoli, kjer ob zdajšnji dvorani (na nekdanjem odprtem drsališču) načrtujejo gradnjo nove večnamenske dvorane z deset tisoč sedeži in dvema podzemnima garažama s 500 parkirnimi prostori, so zanjo pridobili idejno zasnovo. To so izdelali na fakulteti za arhitekturo. Namera zavoda se vsebinsko ujema s predlogom strategije za razvoj športa v Ljubljani do leta 2012, v kateri se občina zavezuje v prihodnjih sedmih letih v mestu zgraditi večnamensko dvorano z osem do deset tisoč sedeži. Na MOL o konkretni podpori projektu še niso odločali, zato še ni jasno, kje in kako zagotoviti 7,7 milijarde tolarjev, kolikor bi po ocenah stala gradnja. Za obnovo zdajšnje ledene in košarkarske dvorane je bila doslej porabljena poldruga milijarda tolarjev.
Poglavitni razlog, kot pravijo v zavodu, za pripravo idejne zasnove za širitev obstoječe dvorane Tivoli (zanjo so avtorjem – Igor Seljak, Jože Kunšek in Barbara Tratar – plačali 900 tisoč tolarjev) so premajhne zmogljivosti ledene in košarkarske dvorane za organiziranje posameznih vrhunskih športnih tekmovanj. Z novo dvorano bi razbremenili športni program, zlasti hokej in košarko, saj med glasbenimi in drugimi prireditvami (letos in v minulem letu jih je bilo skupaj 20) športne dejavnosti ne bi bile več okrnjene.
Takšnega mnenja je tudi direktor KK Union Olimpija Gregor Fric : »Košarka v veliki meri ovira hokejski program v hali Tivoli, saj se večja tekmovanja odvijajo v preurejeni ledeni dvorani. Z gradnjo načrtovane dvorane bi pridobili vsi športi, saj bi se iz zdajšnje dvorane umaknile glasbene prireditve.« Hkrati bi Union Olimpija tudi izpolnila nove pogoje Evrolige, po katerih mora za tekmovanje v druščini najboljših evropskih košarkarskih moštev do sezone 2009/10 zagotoviti dvorano z najmanj 10.000 sedeži. Preurejanje ledene dvorane za košarkarske tekme Evrolige zdaj stane Olimpijo od 25 do 40 milijonov tolarjev na leto, kar je po navedbah Frica slabih pet odstotkov klubskega proračuna.
Nova športna dvorana bo po ocenah Zavoda Tivoli stala približno 7,7 milijarde tolarjev. Ker MOL, ki je tudi ustanovitelj Zavoda Tivoli, projekta uradno še ni obravnavala, za zdaj ni znano, kdo bo zagotovil toliko denarja. »V idejni zasnovi o Športnem parku Tivoli je predstavljena ena od možnosti za postavitev nove športne dvorane, kot je to predvideno v strategiji za razvoj športa do leta 2012, vendar o tem pristojni na MOL še niso odločali,« je na vprašanje, ali na MOL podpirajo projekt zavoda, odgovoril podžupan Slavko Slak.
Ena od poglavitnih slabosti zamisli je majhno število parkirnih prostorov; na dvajset obiskovalcev (sedežev) je predvideno le eno parkirno mesto. Poleg tega bo nova športna dvorana zmanjšala že tako nezadostne parkirne površine pred halo Tivoli, česar se zaveda tudi direktor Zavod Tivoli Boris Markoter: »Problem mirujočega prometa bo zanesljivo eno od osrednjih vprašanj v nadaljnjih razpravah o tem projektu. S parkirnimi prostori pod dvorano bi skupaj s parkirnimi prostori v parku Tivoli in okolici zanesljivo lahko odpravili precejšen del težav s parkiranjem. Mogoče so seveda še druge rešitve kot, denimo, prilagoditev števila avtobusov LPP. Hkrati je treba poudariti, da bi bila tudi nova dvorana skoraj v središču mesta in tako za mnoge že zaradi svoje lokacije lahko dostopna.«