Helena Bešter je v Kadu od leta 2000. Skupščina Kada je lani Heleno Bešter imenovala za članico uprave za nov petletni mandat. Kaj je bil glavni razlog njene včerajšnje sporazumne razrešitve, niso navajali. Znano je, da je bila Helena Bešter zlasti izpostavljena lani v jeseni, ko je izbila afera o grobih zlorabah v povezavi z malverzacijami pri nakupih delnic HIT 2, kjer naj bi akterji pridobili podpis uprave (upravo sta takrat predstavljala Uroš Rožič in Helena Bešter) pridobili nezakonito.
NS Kada je včeraj soglašal s kodeksom korporativnega upravljanja za podjetja, v katerih ima Kad svoje lastniške deleže. S kodeksom hočejo vnaprej jasno opredeliti načela, postopke in merila, po katerih se bo ravnal Kad kot celota in vsi zastopniki v njegovih družbah. Takšno javno razkritje politike podjetniškega upravljanja in glasovanja ter postopkov odločanja pri uporabi glasovalnih pravic je tudi usklajeno z mednarodnimi standardi dobre prakse.
Gotovo je bila zanimiva točka projekt ustanovitve posebne družbe za prestrukturiranje podjetij, ki so v težavah. Bila naj bi družba za nekakšen krizni menedžment, v kateri bi bili zbrani kadri s posebnimi znanji za prestrukturianje podjetij, s pomočjo katerih bi se lahko, kakor smo neuradno izvedeli, tudi Kad iz portfeljskega po potrebi spremenil v aktivnejšega upravljavca.
Uprava Kada je člane NS seznanila tudi z odredbo ATVP, s katero ta zahteva vplačilo sredstev ZVPSJU in zoper katero je vložila ugovor. Zaradi tega odredba ATVP tudi še ni dokončna in izvršljiva. Kad ravna v primeru, ko je dejanska čista vrednost sredstev nižja od zajamčene vrednosti sredstev, še naprej (seveda v skladu z zakonom) tako, da oblikuje rezervacije v breme kapitala upravljavca.
(Iz sobotnega tiskanega Dela)