Boris Popovič ima tudi to jesen polne roke dela s sodišči. Samo na koprskem okrožnem zdaj hkrati potekata dve obravnavi in v prihodnjih dveh mesecih bi se moral vsaj 12-krat udeležiti naroka. Če dodamo še njegove druge primere, to pomeni povprečno vsaj dvakrat na teden. Take naporne obveznosti so očitno vplivale, da je po eni od obravnav prejšnji teden začutil tako hude bolečine v hrbtu, da je moral poiskati zdravniško pomoč. Predsednica koprskega okrožnega sodišča Darja Srabotič je pojasnila, da je sodišče zaradi tega odredilo izdelavo oziroma dopolnitev izvedenskih mnenj Komisiji za fakultetna izvedenska mnenja Medicinske fakultete v Ljubljani, vključno z nalogo, da se komisija opredeli do zdravniškega potrdila, ki ga je 27. oktobra izdal osebni zdravnik. Po prejetju tega mnenja bo sodišče lahko odločalo, ali so podani pogoji za sojenje v nenavzočnosti, kot to določa 307. člen zakona o kazenskem postopku.
Primer Kroštola
Ponovno sojenje
Popovič je leta 2008, ko so ga obiskali kriminalisti, pojasnjeval, da se je za prekinitev odločbe odločil, ker je prisluhnil zahtevam krajanov, da bi ukinili vstopnino na plažo. Vstopnina je bila po prejšnji pogodbi vir koncesionarja, da je z njo vzdrževal kopališče. Če so hoteli Koprčani brezplačen vstop na kopališče, so morali prekiniti koncesijsko pogodbo in za vzdrževanje kopališča nameniti javna sredstva.
Popoviču so cenilci zaračunali tudi, da je v prvih petih letih v lokale investiral 240.000 evrov. Če bi mu povsem prekinili pogodbo, bi mu morala občina izplačati ta znesek. Podjetje BPC je zato dobilo stavbno pravico do leta 2042, za vse tri lokale plačuje po 1700 evrov na mesec in po 35 letih mu mora občina izplačati polovico od vseh vloženih investicij. Po mnenju tožilstva je bil ta posel nezakonit in škodljiv za koprsko občino, saj je izvedenec izračunal, da bi morala biti najemnina za tri lokale 6876 evrov na mesec, zato bi občina na ta račun v 35 letih izgubila več kot dva milijona evrov.