Na podlagi skopega sporočila z okrožnega državnega tožilstva v Kranju, kamor je svojo ovadbo o sumih ponarejanja listin pri opravljanju izpita iz nemškega jezika na kranjski FOV poslala protikorupcijska komisija, lahko sklepamo, da tožilstvo v konkretnem primeru še ni sprožilo preiskave, saj so sporočili, da ovadba še ni bila dodeljena nobenemu od tožilcev. Medtem svojo iskalno akcijo za izginulim dokumentom, ki je po »naključju« prijava profesorice nemškega jezika Marjete Ekar takratnemu vodstvu FOV o sumih na nepravilnosti pri poteku izpita v primeru Branka Mariniča, nadaljujejo tudi na FOV. Dekan fakultete Marko Ferjan je v sredo pojasnil, da dokument v arhivu fakultete sicer išče nekdanji dekan Robert Leskovar (dekan je bil leta 2005, ko se je zgodil incident), a v navzočnosti tajnika fakultete. Ko pa smo na FOV preverjali nekatere stvari, se je izkazalo, da je tajnica fakultete na dopustu. Iz službe za stike z javnostjo FOV so nam o poteku iskalne akcije sporočili le, da bo javnost o vseh podrobnostih glede novih ugotovitev o morebitnih nepravilnostih pri opravljanju izpita pravočasno obveščena.
Informacijo, da je Marinič približno dve leti po domnevnem incidentu na FOV opravil izpit iz nemškega jezika na Fakulteti za logistiko Celje-Krško, nato pa zaprosil, da mu ga priznajo na matični fakulteti, kjer je tudi vpisan v študijski program, je poslanec SDS v sredo najprej zanikal. Nato pa je včeraj v pisni obliki posredoval pojasnilo, iz katerega je razvidno, da je izpit iz nemščine dejansko izdelal na fakulteti za logistiko v Celju, ker to omogoča pravilnik FOV. A nam je nekdanji dekan Milan Pagon že pojasnil, da so poslancu izpit sicer priznali, a da mora opraviti še del izpita iz poslovne nemščine. Marinič navaja, da sta kranjska FOV in fakulteta za logistiko v sklopu mariborske univerze in da je izpit iz nemščine na fakulteti za logistiko po vsebini najbolj soroden izpitu na FOV. Pri tem ostaja vprašanje, zakaj je šel Marinič po domnevnem incidentu opravljat izpit na drugo fakulteto in zakaj ni o tem spregovoril že na novinarski konferenci pretekli teden. Je pa Marinič včeraj sporočil še, da je stopil v stik s svojim odvetnikom zaradi »nenehnih natolcevanj in obtožb« in da mu bo ta svetoval o možnostih za vložitev zasebne tožbe proti vsem, ki blatijo njegovo dobro ime.
SDS, stranka poslanca Mariniča, se doslej v zvezi s sumi in ugotovitvami protikorupcijske komisije ni oglašala niti se ni do njih opredeljevala. Je pa včeraj njen prvak Janez Janša na vprašanje, ali bi moral tudi poslanec Marinič odstopiti, tako kot pred časom Pavel Rupar, če se obtožbe izkažejo za resnične, odgovoril: »Dokler ne bo nasprotnih dokazov, verjamem poslancu. Če pa bi se izkazalo drugače, v tem ali katerem koli drugem primeru, da je torej poslanec ravnal v nasprotju s kodeksom, ki ga je podpisal, bo v skladu s tem kodeksom tudi odgovarjal.«
Iz tiskane izdaje Dela.