Sum korupcije pri elektronizaciji študentskih bonov

Favorizirana naj bi bila mobitelna rešitev, ki jo lahko preko hčerinskih podjetij vzpostavi samo Ultra. Prejem prijave je potrdil tudi predsednik komisije Drago Kos. Odzvali pa so se tudi že v Šosu.

Objavljeno
16. junij 2009 10.56
Posodobljeno
16. junij 2009 17.44
An.B./STA
An.B./STA
Ljubljana  - Mlada Slovenija (MSi) je protikorupcijski komisiji podala prijavo za sum korupcije in navzkrižja interesov v zvezi z javnim razpisom o elektronizaciji študentske prehrane. Po njihovo je bila favorizirana mobitelna rešitev, ki jo lahko preko hčerinskih podjetij vzpostavi samo Ultra. Prejem prijave je potrdil tudi predsednik komisije Drago Kos.

 

V podmladku NSi so spomnili, da je Študentska organizacija Slovenije (ŠOS) marca objavila razpis za prenovo sistema subvencionirane študentske prehrane. Na razpis sta se prijavili podjetji in sicer Bankart in Margenta, ki je hčerinsko podjetje Ultre, njen solastnik pa je tudi minister za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo Gregor Golobič, so zapisali v sporočilu za javnost.

 

Po mnenju MSi je sporno, da je član razpisne komisije nekdanji vodja razvojnega oddelka v Ultri Aleksander Palutnik, prav tako pa je v razpisu natančno navedeno, da ŠOS favorizira mobitelno rešitev elektronizacije študentske prehrane. "Mobitelno rešitev pa lahko vzpostavi samo podjetje Ultra preko svojih hčerinskih podjetij," opozarjajo.

 

Da je bil ponudnik že vnaprej določen, po mnenju podmladka dokazuje tudi zapisnik 13. redne seje študentskega zbora Študentske organizacije Univerze v Ljubljani. "Na omenjeni seji je generalni sekretar ŠOS jasno poudaril, da bo izbrano podjetje Margento, kljub temu, da je seja potekala 21. maja 2009, ko se izbor ponudnika še sploh ni zaključil," navajajo v sporočilu.


Predsednik komisije za preprečevanje korupcije Drago Kos je potrdil, da so prijavo MSi prejeli nekaj po 8. uri, zadeve pa zaenkrat ni želel komentirati.


ŠOS: Razpis še ni zaključen, tako da končni izvajalec še ni znan


Na navedbe so se že odzvali iz Šosa, saj sporočajo, da so že v petek podali pisni predlog za uvedbo postopka Komisiji za preprečevanje korupcije. Zapisali so, da s to potezo želijo doseči, da neodvisen organ preveri delovanje v zvezi z razpisom in se tako ovržejo vsa zavajanja. Zatrjujejo, da je Šos postopek razpisa peljal transparentno in v skladu z Zakonom o javnih naročilih. Poudarjajo, da razpis še ni zaključen, tako da še ni znana končna rešitev, izvajalec kot tudi ne cena. Postopek razpisa naj bi se predvidoma zaključil konec tega meseca, Šos pa bo upošteval mnenje Komisija za preprečevanje korupcije.