Občino je ministrstvo za notranje zadeve obvestilo, da bodo na območju Šoštanja uredili integracijsko hišo za nastanitev oseb, ki bodo v Sloveniji pridobile status mednarodne zaščite. Da bi, poleg stanovanj v državni lasti, pridobili dovolj prostorov, so k sodelovanju povabili tudi zasebne lastnike. Tako so kot eno izmed primernih ocenili tudi samostojno hišo v zasebni lasti v Šoštanju.
Na Občini Šoštanj pravijo, da jim ni znano, za katero hišo gre, so pa ministrstvu že odpisali, da integracijski hiši za azilante na območju občine nasprotujejo. S tem so v sredo na zasedanju soglašali tudi občinski svetniki. Prepričani so, da je Šoštanj premajhen kraj za integracijsko hišo, saj nimajo ne policijske postaje ne dežurne zdravstvene službe.
Občina je bila že med gradnjo bloka 6 Termoelektrarne Šoštanj »zelo obremenjena s tujimi delavci«, so sklenili svetniki in »kako veliko število tujcev živi v naši občini«, se vidi po številu njihovih otrok v osnovni šoli in vrtcu. Ljudje so zaradi vsega, kar se tudi sicer dogaja v občini, tudi zaradi onesnaženega okolja in težav v energetiki, utrujeni in niso pripravljeni na nove pretrese, so še sporočili z občinske seje.
Zato so šoštanjski svetniki opozorili, da bi »vzpostavitev integracijske hiše v občini Šoštanj imela ogromno obremenitvenih učinkov za prebivalce občine«.