Udeležba kaže na visoko stopnjo nezaupanja v politiko

S političnim analitikom Mirom Klinetom smo se pogovarjali o nizki volilni udeležbi na volitvah v Evropski parlament. Po njegovem mnenju v politiko ni zaupanja, razpada pa tudi ideja o "evropski hiši".

Objavljeno
08. junij 2009 17.20
Posodobljeno
09. junij 2009 06.15
Mo.Z.
Mo.Z.
Ljubljana - Volitve v Evropski parlament je ponovno zaznamovala nizka volilna udeležba. V Sloveniji je ta nižja kot na prejšnjih volitvah in je tudi ena nižjih v državah EU. "Ta kaže na visoko stopnjo nezaupanja v politiko ter v tiste slovenske politike, ki so do sedaj sedeli v Evropskem parlamentu," pravi politični analitik Miro Kline. Kot še pravi, ljudje postajajo odtujeni od današnje politike, po drugi strani pa v njihovih glavah razpada ideja o Evropi in evropski hiši.
Polotiki

Kot še pravi Kline, pravih vsebin v predvolilnem času ni bilo. Po njegovem mnenju je šlo bolj za poigravanje z marginalnimi temami. "Bojim se, da se politiki nočejo ali pa se niso sposobni soočiti z realnimi problemi," dodaja.

Rezultat volitev v Sloveniji po besedah Klineta kaže predvsem na odnos med poloma. "Tehtnica se je začela nagibati v drugo smer," pravi Kline. Vzrok je po njegovem mnenju v načinu, kako vlada sedanja pozicija ter v gospodarske krizi, ki je "okolje" spremenila tako, da so se pokazale vse nekompetentnosti vladajoče garniture.