Vodušek v priporu, Urška na Info TV

Danes bo vrhovno sodišče odločalo o zahtevi za varstvo zakonitosti, ki sta jo podala zagovornika Voduška in Gabrca.

Objavljeno
09. avgust 2012 09.04
Posodobljeno
09. avgust 2012 09.00
SLO., LJ., INFO TV- MEDIA HOLDING, 12.7.2012, FOTO: DEJAN JAVORNIK
K. Š., notranja politika, M. F., kronika
K. Š., notranja politika, M. F., kronika

Ljubljana – Potem ko je Okrožno državno tožilstvo v Celju zahtevalo podaljšanje pripora za Vladimirja Voduška, smo včeraj poklicali na Info TV, kjer kljub velikanskim dolgovom še vedno delajo. Pred dnevi so tako zagnali novo razvedrilno oddajo z Urško Čepin.

Program – v glavnem gre za ponovitve, razen že omenjene zabavne oddaje Odpeto s Čepinovo – oddajajo na Info TV in MT TV. Izdajatelj zadnje je Zavod Mediatravel, katerega ustanovitelj je po podatkih poslovnega imenika sin Vladimira Voduška, Dejan, v razvidu medijev pa je zapisano, da je medij v lasti Marka Bohorja. Zato nas je zanimalo, kdo zdaj ustvarja televizijski program in kdo sploh skrbi za to, kar se predvaja na televiziji. Program menda zdaj nastaja v produkcijski hiši VPK. A na naše klice ni odgovoril nihče, oglasil pa se ni niti Voduškov sin.

Po neuradnih informacijah so zaposleni pri Info TV po Voduškovi aretaciji prejeli namero o prekinitvi delovnega razmerja, večina zaposlenih in honorarnih delavcev pa je že pred časom zapustila medijsko hišo. Ostalo jih je menda manj kot deset.

Medtem pa je okrožno državno tožilstvo za Voduška (in velenjskega poslovneža Stanislava Gabrca) že zahtevalo podaljšanje pripora, ki se bo iztekel v nedeljo. O tem bo zunajobravnavni senat celjskega okrožnega sodišča odločal še pred iztekom pripora. Danes pa bo vrhovno sodišče odločalo o zahtevi za varstvo zakonitosti, ki sta jo podala zagovornika Voduška in Gabrca, ni pa nujno, da bo o njej tudi odločeno. Bi pa odločitev vrhovnega sodišča lahko privedla do odprave pripora.

V tem primeru bi Vodušek konec tedna lahko odšel domov. Po sklepu preiskovalnega sodnika je namreč lahko osumljenec pridržan največ mesec dni od dneva, ko so mu policisti odvzeli prostost. Po enomesečnem bivanju za rešetkami se pripor lahko na predlog tožilstva znova podaljša, a le na podlagi sklepa pristojnega sodišča.

Pripor se lahko podaljša za največ dva meseca, proti takšni odločitvi senata je dovoljena pritožba, ki pa ne zadrži izvršbe. Če poteka postopek za kaznivo dejanje, za katero je predpisana zaporna kazen več kot pet let, sme senat vrhovnega sodišča podaljšati pripor še za največ tri mesece.

Če do izteka rokov, skupaj šest mesecev, ni vložena obtožnica, se pripor odpravi in osumljenca izpustijo. Pripor se lahko odredi in podaljša zaradi begosumnosti, vplivanja na priče ali ponovitvene nevarnosti. Ta zadnji vzrok je bil tudi naveden v Voduškovem primeru.

Lastnik Info TV in voditelj vročega stola je osumljen izsiljevanja, za to kaznivo dejanje pa je zagrožena kazen do osmih let zapora.